Muhtar Özer talep etti, muayene istasyonu Beyazköy’e geldi

Beyazköy Mahallesi’nin çiftçi dostu Muhtarı Mehmet Özer’in girişimleriyle Beyazköy Mahallesine kurulan TÜVTÜRK Gezici Muayene İstasyonunda bir günde 130 traktör muayene edildi

Muhtar Özer talep etti, muayene istasyonu Beyazköy’e geldi
Yayınlama: 01.12.2023
A+
A-

Saray’ın Beyazköy Mahallesinde muhtarlık yapan Mehmet Özer, önemli bir çalışmaya imza attı.

Göreve geldiği 2017 yılından bu yana kent merkezine gidip gelmekte zorluk yaşayan çiftçilerin traktörleri için Beyazköy Mahallesine gezici muayene istasyonu getiren Muhtar Özer, bu önemli çalışmayı bu yıl da devam ettirdi. Beyazköy, Göçerler, Osmanlı, Bahçedere ve Sinanlı gibi komşu ova köylerinden çiftçilikle uğraşan onlarca çiftçi, Beyazköy Mahalle Meydanına konuşlanan gezici traktör muayene istasyonu sayesinde Saray ve çevre ilçelere gitmeden traktör muayenesini yaptırma imkanı buldu.

Beyazköy Mahallesinin çiftçi dostu Muhtarı Mehmet Özer, “2017 yılında göreve gelmemle birlikte bu çalışmayı hayata geçirdim. Beyazköy’den ve civar mahallelerimizden traktörlerinin muayene edilmesini isteyen çiftçilerimizin taleplerini aldık. Bu talep doğrultusunda TÜVTÜRK’ten gezici traktör muayene istasyonu ricasında bulunduk. Onlar da bu talebimize olumlu dönüş yaptılar. Randevusunu alan 130 çiftçimizin traktörlerinin muayene işlemleri bir günde yapıldı. Bu sayede çiftçilerimiz hem zamandan hem de ekstra bir yakıt masrafından kurtulmuş oldular. Bu önemli çalışmamızı çiftçilerimizden gelen talep doğrultusunda düzenli olarak devam ettireceğiz” dedi.

İlçe merkezilerine uzaklık sebebiyle traktörlerini muayeneye götürmediklerini ve bu kolaylığı sağlayan Muhtar Özer’e teşekkür eden çiftçiler, duydukları memnuniyeti de ifade ettiler.

Saray Haber