Muhtarların doğal gaz isyanı!

Saray Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Özmen, “İlçe merkezinde 6 yıldır yanan doğal gaz ateşi artık kırsal mahallelere de ulaşmalıdır. Doğal gazın rahatını ve konforunu yaşamak kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın da hakkıdır” dedi.

Muhtarların doğal gaz isyanı!
Yayınlama: 13.10.2023
Düzenleme: 13.10.2023 10:04
A+
A-

Saray’da ilk doğal gaz ateşinin yanmasının üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen Saray’ın kırsal mahalleri halen doğal gaz ile tanışamadı.
ÖZMEN: DOĞAL GAZ ATEŞİ ARTIK KIRSAL MAHALLELERE DE ULAŞMALIDIR
Beyazköy Mahalle Muhtarı Mehmet Özer ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Saray Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Özmen, en önemli taleplerinin doğal gaz olduğunu dile getirdi. Muhtar arkadaşları ile birlikte bu konuda girişimlerde bulunduklarını dile getiren Mehmet Özmen, “Gazdaş Trakya Bölge Müdürümüzü ziyaret ederek taleplerimizi dile getirdik. Kendisi bizi sıcak karşıladı ve taleplerimizi haklı buldu. Buna karşın maliyet ve işin karlılığı gibi nedenlerden dolayı Saray’ın kırsal mahallelerinin program dahilinde olmadığını belirtti. Doğal gazın Saray’a getirilmesi sürecinde de Saray program dahilinde değildi. O süreçte gerek ilçe belediyemiz gerekse de Büyükşehir Belediyemiz büyük bir çaba sarf ederek doğal gazı Saray ile buluşturdular. Şimdi biz de mahalle muhtarları olarak hem ilçe belediyemizden hem de Büyükşehir Belediyemizden aynı çabayı sarf etmelerini bekliyoruz. İlçe merkezinde 6 yıldır yanan doğal gaz ateşi artık kırsal mahallelere de ulaşmalıdır. Doğal gazın rahatını ve konforunu yaşamak kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın da hakkıdır” dedi.
ÖZER: DOĞAL GAZ GELMİYOR DİYE GÖÇ VERİYORUZ
Kırsal mahallelere doğal gaz gelmediği için sürekli göç verdiklerine dikkat çeken Beyazköy Mahalle Muhtarı Mehmet Özer, “Bu çağda Büyükşehir olan bir ilin mahallelerinde doğal gaz olmaması anlaşılabilir bir şey değil. Sadece doğal gaz nedeniyle mahallemizden onlarca aile Çorlu’ya ve Ergene’ye taşınıyor. Buna bağlı olarak da nüfusumuz azalıyor. Gerçek anlamda kırsal mahallerimize önem veriyorsak ve gelişmelerini istiyorsak doğal gaz sorununu mutlaka çözmeliyiz. Kırsal mahallelere doğal gaz gelmemesinin önündeki en büyük engel olarak kırsal mahallelerde plan olmaması gösteriliyor. Beyazköy Mahallemizin planı var. Yerel yöneticilerimizden bu planlarla Gazdaş’a başvuruda bulunmalarını ve Beyazköy Mahallesi ile doğal gazı buluşturmalarını bekliyoruz. Bunu başarabilirsek diğer mahallelerimize de doğal gazın gelmesinin önünü açabiliriz” dedi.

 

Saray Haber