‘Müjde’ yalan mı oldu?

‘Müjde’ yalan mı oldu?
Yayınlama: 10.07.2023
A+
A-

Küçükyoncalı İlk ve Ortaokulu depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle Şubat 2021’de yıkıldı. Aradan geçen 2 yıl 5 ayda ‘parası hazır’, ‘ödeneği yattı’ gibi müjdelere karşın ortada ne okul ihalesi ne de bir çalışma var. Okulsuzluk yüzünden çocukları ikili ve taşımalı eğitime mahkum bırakılan Küçükyoncalılar, verilen sözlerin bir an önce yerine getirilmesini talep ediyorlar

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle Şubat 2021’de yıkılan Küçükyoncalı İlk ve Ortaokulu aradan geçen 2 yıl 5 aya rağmen halen yapılmadı.
‘MÜJDE’ DİYE DUYURULMUŞTU
Küçükyoncalı’nın okul talebini her platformda gündeme getiren Küçükyoncalı Mahalle Muhtarı İrfan Gündüz, 24 Haziran 2022 tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e Tekirdağ ziyareti esnasında okul talebini bizzat iletmişti. Bakan Özer’den okul sözü alan Muhtar Gündüz sosyal medya hesabından şu paylaşımı yapmıştı:
“Küçükyoncalı Köyüme müjdeler olsun. Okulumuzun resmen yapımı için Pazartesi günü ödenekler hesaba yatacak olup en kısa zamanda yapımı başlayacaktır. Bu konuda bürokratlarına talimat veren Sayın Bakanım Mahmut Özer’e, Sayın Valimiz Aziz Yıldırım’a, benimle beraber büyük emek sarf eden Sayın Ak Parti İl Başkanım Mestan Özcan’a, Sayın Vekilim Mustafa Yel’e, Sayın İlçe Başkanım Samet Derviş’e, beni yalnız bırakmayan Saray 1918 Muhtarlar Dernek Başkanım Sayın Erol Atik’e, Bahçeköy Muhtarım Erdoğan Orhan’a Küçükyoncalı halkım adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”
2.5 YILDIR VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLSİN!
Küçükyoncalı İlk ve Ortaokulunun yapım işi için ödeneğin hesaba yatırılmasına, aradan geçen bir yıldan fazla zamana karşın ortada elle tutulur bir çalışma yok. Verilen müjdelerin yerine getirilmemesinin ceremesini ise Küçükyoncalılar çekiyor. Okullarının yıkılmasıyla birlikte taşımalı eğitimle Saray İlçe Merkezi’ne getirilen Küçükyoncalılı öğrenciler, ilçe merkezindeki okul surunu nedeniyle de ikili eğitime mahkum bırakılmış durumdalar. Hem eğitime verdiği önemle hem de üniversite mezunu gençleri ile adından söz ettiren Küçükyoncalı Mahallesi’nde okulsuz geçecek bir güne bile tahammül kalmamış durumda. Mahalle sakinleri okulsuz geçen 2.5 yılda kendilerine verilen onların sözün, bir o kadara da müjdenin ivedilikle yerine getirilmesini talep ediyorlar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber