Murat Dinç: Arsa satışları durdurulmalıdır!

Saray Belediye Meclisi Üyesi Murat Dinç, Safaalan Mahallesindeki arsa satışlarından gelen paranın yatırım amaçlı kullanılmadığını belirterek satışlarının ivedilikle durdurulması yönünde çağrıda bulundu

Murat Dinç: Arsa satışları durdurulmalıdır!
Yayınlama: 08.11.2023
Düzenleme: 09.11.2023 17:45
A+
A-

Safaalan Mahallesindeki 98 parselin 66’sını satan, 14’ünü de satmaya hazırlanan Saray Belediyesi’ne dikkat çeken bir çağrı var.

Saray Belediye Meclisinde görüşülüp karara bağlanan arsa satışlarına, ‘Saray Belediyesi’nin Safaalan Mahallesine düğün salonu yapması’ ve ‘Satışlardan elde edilecek gelirin yatırım amaçlı kullanılması’ şartıyla destek veren Saray Belediye Meclisi Üyesi Murat Dinç, öne sürdüğü şartların yerine getirilmediğini belirtti. Düğün Salonunun Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Safaalan Mahallesine kazandırıldığını söyleyen Murat Dinç, “Belediyemiz Safaalan Mahallemizde sattığı parsellerden bugüne dek 90 milyon TL’nin üzerinde bir gelir sağladı. Buna karşın Safaalan Mahallesine bir eser kazandırmadı. Düğün salonu yapacağız denildi, onu da Büyükşehir Belediyesi yaptı. Arsa satışlarından elde edilen gelirle, projeler hayata geçirilecek denildi ama şu an elde sadece devam eden Atatürk Alanı ve Bülent Ecevit Parkı düzenlemesi var. 90 milyon TL Saray Belediyesi için çok büyük ve önemli bir para. ‘Yatırıma ve projelere harcanmayan bu para nerelere harcanıyor?’, ‘Arsa satışlarından elde edilen gelir maaş ödemelerine mi gidiyor?’ diye sormak durumundayız çünkü vatandaşlarımız bu soruyu bize yöneltiyor. Görünen o ki bu paranın önemli bir kısmı personel maaş ödemelerine ve konserlere gidiyor. Bu nedenlerle, arsa satışlarından elde edilen gelirin amacına yönelik kullanılmamasından dolayı satışlarının ivedilikle durdurulması gerekiyor. Zaten önümüzde bir yerel seçim var. Göreve gelecek belediye yönetiminin elini rahatlatmak adına da bu adımın atılması gerekiyor” dedi.

Saray Haber