Murat Öztürk: “Mustafa Kemal bir gururdur”

İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Murat Öztürk Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85. yılında yayımladığı mesajla andı

Murat Öztürk: “Mustafa Kemal bir gururdur”
Yayınlama: 10.11.2023
Düzenleme: 10.11.2023 10:17
A+
A-

Öztürk 10 Kasım mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kıymetli Hemşehrilerim;
Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü, ebediyete uğurlayışımızın, 85’inci yılındayız. Son yıllarda görüyoruz ki bu kıymetin farkında olmayanlar, siyaseti, milli ve manevi değerlerimiz üzerinden gereksiz tartışmalarla meşgul etmektedir. Oysa Türk siyaseti, kurtarıcı ve kurucu iradenin bize gösterdiği hedeflere odaklanmalıdır. Bu hedef, milletimize daha huzurlu ve daha müreffeh bir hayat sağlamanın mücadelesidir. İktidarı Cumhuriyetin değerleriyle, muhalefeti mukaddesatımızla barıştırdığımız gün, önemli bir yol almış olacağız. Bizler bunun çabası içerisindeyiz.

Mustafa Kemal, bir umuttur.

Susuz kalmış yüreklerin pınarı; Sahipsiz kalmış milletin, yol başçısı; Çaresiz kalmış vatanın, dermanıdır.

Mustafa Kemal, bir mücadeledir.

Pes etmek bilmeyen azmin, ateşi; Hayalleri gerçek kılmanın, inancı; Her türden zulme karşı, mukavemet gösterme iradesidir.

Mustafa Kemal, bir gururdur.

Türk’ün kudretinin simgesi; memleketin dört bir yanında dalgalanan, ay yıldızı; Cumhuriyetle birlikte başlayan, bir büyük destanın adıdır.

Bu 10 Kasım’da da; yine büyük Türk milleti olarak, tek yürek olacak, aynı duygudaşlığı paylaşacağız. Aynı vefayı hissederek, saygıyla dimdik duracağız.

Çocuğu, genci, yaşlısı, fark etmeksizin; aynı özlemi duyacağız. Saatler, 9’u 5 geçeyi gösterdiği anda, yüreğimizi sızlatan, aynı büyük hüzünle dolacağız. Ama diğer yandan da; siyasi hayatını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüze, onun temsil ettiği değerlere ve bizlere bıraktığı kutlu mirasa, düşmanlık besleyerek sürdürenlerin, acizliklerine şahit olacağız. Ama ne yaparlarsa yapsınlar kalplerindeki hırsı, kini ve düşmanlığı, bize, dayatamayacaklar. Büyük Türk milletinin, gönlünde parlayan, bir çift mavi göze, gölge düşüremeyecekler.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 85’inci yılında bir kez daha rahmet, dua ve minnetle anıyor, mücadelesi önünde saygıyla eğiliyorum.”

Saray Haber