Mustafa Çetin: “Daha güçlü geliyoruz”

Kapaklı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin, 2024-2029 Dönemi Projelerini ve Meclis Üyesi Adaylarını coşkulu bir programla kamuoyuna tanıttı

Mustafa Çetin: “Daha güçlü geliyoruz”
Yayınlama: 11.03.2024
A+
A-

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen Proje ve Aday Tanıtım toplantısına TBMM 29. Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, önceki dönem AK Parti Milletvekilleri Ahmet Kambur, Ayşe Doğan, Mustafa Yel, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nihal Erdoğan Köşdere, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı AdemÇifci, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Mecit Çoğal, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Mesut Dinç, teşkilat üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
DİNÇ: 31 MART AKŞAMI ŞÖLENDE BULUŞMAK ÜZERE
Kapaklı Belediyesi 2019-2024 yılları faaliyet videosunun gösterimiyle başlayan program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Ardından MHP Kapaklı İlçe Başkanı Mesut Dinç bir konuşma yaptı. Dinç, 31 Mart seçimlerinin Kapaklı ve Tekirdağ için önemine dikkat çekerek, “31 Mart seçiminin önemini, Kapaklı için ne ifade ettiğini, Tekirdağ için ne ifade ettiğini çok iyi biliyorsunuz. Kapaklı’da değişimi ve gelişimi gören hemşehrilerimizin önümüzdeki 5 yıl için de destek vereceğinden hiç şüphem yok. Büyükşehirde de aynı desteği alacağımızdan kuşkum yok. Nasip olursa 31 Mart akşamı Cumhur İttifakının şöleninde buluşmak üzere, hepinize selam olsun” dedi.” dedi.
ÇOĞAL: KAPAKLI’DA MUSTAFA ÇETİN BAŞKANIMIZA, TEKİRDAĞ’DA CÜNEYT YÜKSEL’E DESTEKLERİNİZİ TALEP EDİYORUZ
AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Mecit Çoğal da yaptığı konuşmada, “Cumhur İttifakı pazarlık ve menfaat ittifakı değil, milli bir ittifaktır. Birlikteliğimiz aynı düsturla devam edecektir. Nasıl ki 2019 yerel seçimlerinde yüzde 54 ile en yüksek oyu aldıysak, 2023 genel seçimlerinde de Kapaklımız sadece Tekirdağ’da değil Trakya’da en yüksek oyu almamızı sağladı. Kapaklı halkına bir kez daha teşekkür ediyorum. 20 yılı aşkın süredir aziz milletimiz ve ülkemiz için gecesini gündüzüne katan, devletin bekası ve milletin huzuru için içeride ve dışarıda şer odaklarına karşı mücadele eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak sorumluluğumuzu biliyoruz ve bu yolda yürürken onunla gurur duyuyoruz. Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirmek için 2024 yerel seçimlerinde de cadde cadde, sokak sokak, ev ev gezmeye gayret gösteriyoruz. İnşallah son güne kadar milletimizle birlikte olmaya devam edeceğiz. Kapaklı Belediye Başkanımız ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayımız Mustafa Çetin’in tanıtacağı projeler ilçemizin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunacak, yaşam kalitesini daha da artıracaktır. Meclis üyelerimiz ise halkımızın sesi olacak, onların taleplerini en iyi şekilde çözüme kavuşturacaktır. Bu süreçte hemşehrilerimizin desteği çok önemli. Kapaklı’da Mustafa Çetin başkanımıza, Tekirdağ’da Cüneyt Yüksel’e desteklerinizi talep ediyoruz. Bizler Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip Erdoğan’ın deyimiyle bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız hep birlikte kardeş olacağız.” diye konuştu.
ŞENTOP: KAPAKLI’YI TEBRİK EDİYORUZ
Proje ve Aday Tanıtım Toplantısı Türkiye Büyük Millet Meclisi 29. Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un konuşmasıyla devam etti. Şentop, “Yakın zamanda bir seçim yaptık. 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta Türkiye’nin 2028’e kadar yönetimini belirledik. Kapaklı büyük bir başarıya imza atarak Trakya’nın birincisi oldu.Kapaklı’yı tebrik ediyoruz. Şimdi yeni bir seçime gidiyoruz. Kapaklı yine kendisiyle yarışıyor, önceki seçimlerde almış olduğu oyun daha fazlasını, oran olarak daha yükseğini alacak inşallah. Bundan şüphemiz yok. AK Parti’yi Türkiye’de merkezi hükümette iktidara taşıyan belediyecilikteki başarısıdır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemiyle Recep Tayyip Erdoğan bütün Türkiye’de tanındı ve Türkiye’ye yeni bir belediyecilik anlayışı getirdi. O tarihten itibaren sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin bütün illerinde, İstanbul’un tüm ilçelerinde, Türkiye’nin tüm ilçelerinde, beldelerinde AK Parti belediyeciliği gerçek manada bir belediyecilik, yerelde halka hizmetin yegane örneği hali haline geldi. O tarihten itibaren de hem yerelde hem merkezi yönetimdeki başarılarıyla, AK Parti 22 yıldır milletimizin teveccühüyle iktidarda. Dolayısıyla burada hizmetleri ve projeleri konuşmamız lazım. Bugün burada bizim yaptığımız gibi. Ama projeleri değil de kendi kafalarındaki siyasi sloganları, ideolojileri her seçim temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp milletin önüne sunanlar var. Slogan belediyeciliği, makyaj belediyeciliği artık bitmiştir, dünyada da bitmiştir. Milletimiz artık bu anlayışlara ilgi, alaka göstermiyor. Bu seçimde de inşallah bu anlayışla Kapaklı’ya kim daha fazla ve daha iyi hizmet eder, onu seçeceğiz. Önümüzde bunu ölçebilecek, tartabilecek geçmişte yaşanmış bir tablo da var. 2019’dan önce burada bir belediyecilik vardı. Kapaklı sadece Trakya’nın değil belki de Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilçesi. Burada 2019’a kadar köygibi bir hayat yaşanıyordu. O dönemlerde de farklı vesilelerle Kapaklı’ya geldik. Ama AK Parti belediyeciliği öncesi Kapaklı’da yerel hizmetlerde, belediye hizmetlerinde ciddi bir gelişme görmedik. Çünkü belediyeyi kazanmak, bir koltuğu elde etme hevesi onlar için yeterli oluyor. Hizmet belediyeciliği anlayışıyla çalışma, gayret gösterme niyeti yok. 2019’dan itibaren 5 yıldır aradaki farkı ölçme, biçme imkanımız var. Kapaklı, belediyecilikle 2019’dan itibaren gerçek manada tanıştı ve büyük hizmetler aldı.” ifadelerini kullandı.
“KAPAKLI’DA YENİDEN MUSTAFA ÇETİN’LE AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNE DEVAM EDECEĞİZ”
2019’dan bugüne zor bir dönem yaşandığını belirten Şentop, “Önce pandemi dönemi vardı. Belediyecilikte özellikle yerelde yapılacak olan birçok çalışmayı da sınırladı. Ardından geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta yaşadığımız asrın felaketiyle bütün Türkiye seferber oldu. Belediyelerimiz orada harekete geçti. Kapaklı Belediyemiz de aynı şekilde bu hizmetleri yaptı. Fakat buna rağmen 2019’dan bugüne kadar Kapaklı’da yapılanlar bir nevi AK Parti belediyeciliğinin bir mukaddimesi mahiyetinde oldu. İnşallah 31 Mart akşamı Kapaklı’da yeniden Mustafa Çetin’le AK Parti belediyeciliğine devam edeceğiz. Kapaklı’nın kararlılığını görüyorum. 2019’a göre daha fazla oyla ve daha yüksek bir destekle devam edecek. Sizlerin gayretleriyle bunu gerçekleştireceğiz inşallah. Fakat 31 Mart’ta bir şey daha yapacağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde de AK Parti belediyeciliğini hakim hale getireceğiz.” dedi.
BAŞKAN ÇETİN’DEN COŞKULU SELAMLAMA
Program Kapaklı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin’in coşku dolu konuşmasıyla devam etti. Başkan Çetin, “ Selam olsun Kapaklı, selam olsun ay yıldızlı cennet vatanımızın yedi bölgesinden 81 ilinden Kapaklı’yı yurt edinen güzel insanlarımıza, Üç Kemallerin diyarından tüm Anadolu’ya ve Trakya’ya selam olsun. Emekçi kardeşlerime, başımızın tacı annelerimize, bacılarımıza, kıymetli büyüklerimize selam olsun. Geleceğimizin teminatı gençlerimize, göz aydınlığımız yavrularımıza, değişen ve gelişen Kapaklı’nın her bir ferdine selam olsun.” cümleleriyle konuşmasına başladı.
“DAHA GÜÇLÜ GELİYORUZ”
Başkan Çetin konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: Değerli dava ve yol arkadaşlarım, 5 yıl boyunca ayrıştırmadan, kimseyi ötekileştirmeden, birleştiren bir anlayışla Edirne’den Kars’a, Samsun’dan Hatay’a, Trakya’dan Anadolu’ya tüm hemşehrilerimizi kucaklayarak tüm farklılıklarımızı zenginlik bilerek ‘Önce Kapaklı’ anlayışıyla değişen ve gelişen bir Kapaklı için çalıştık. Sadece seçim zamanı değil, 5 yıl boyunca ‘İşimiz Gücümüz Kapaklı’ dedik. Halka hizmet Hakk’a hizmettir ilkesiyle kentimize olan sevdamız, aşkımız ve azmimizle gecemizi gündüzümüze kattık, Kapaklı’ya değer kattık. Aşkla çalışan yorulmaz diyerek bize teslim ettiğiniz mukaddes emanetin sorumluluğunu bilerek, kaybedilen zamanı telafi etmek için, Kapaklımızın makus talihini değiştirmek için her alanda birçok hizmeti, projeyi hayata geçirdik ve kentimizde ilklere imza attık. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘vatanını en çok seven işini en iyi yapandır’ anlayışıyla bugün yeniden ilk günkü aşk ve heyecanla, tevazu, gayret samimiyetle, Rabbimin izni ve sizlerin desteğiyle değişen ve gelişen bir Kapaklı için gönülden çalışmaya devam etmeye biz hazırız ve kararlıyız. Cumhur İttifakı birlikteliğinde sözünün eri, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hizmete devam etmeye hazır mısın Kapaklı? Durmak yok yola devam demeye hazır mısın Kapaklı? Biz hazır ve kararlıyız. Bu salondan ve kameraların önünden bütün hemşehrilerime sesleniyorum müsterih olun ve rahat olun. Kardeşçe bir ve beraber yaşadığımız komşularımızla büyük Kapaklı ailemizin desteğiyle bir daha geliyoruz. Gönül belediyeciliğinin devamı için geliyoruz. Değişimin ve gelişimin devamı için geliyoruz. Sosyal belediyeciliğin devamı için geliyoruz. ‘Spor Kenti Kapaklı’ anlayışının geleceği için geliyoruz. Aynı aşk ve aynı heyecanla ‘İşimiz Gücümüz Kapaklı’ demek için daha güçlü geliyoruz.”
“VATANDAŞLARIMIZIN TEVECCÜHÜNÜ SAHADA GÖRÜYORUZ VE BUNUNLA GURUR DUYUYORUM”
Başkan Çetin konuşmalarını şöyle noktaladı: “Hem pandemi hem de deprem bölgesinde çok farklı konularla meşgul olmak zorunda kaldık.Vatandaşlarımızın teveccühünü sahada görüyoruz ve bununla gurur duyuyorum. Daha fazla çalışmak için de motive oluyorum. Kapaklı yeni ilçe olması dolayısıyla çok fazla hizmete, yatırıma aç. İnşallah bu dönem ustalık dönemi olarak sizlere daha büyük projeleri hayata geçirmenin, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt Yüksel’le birlikte ve Bakanlarımızla, Cumhurbaşkanımızla bambaşka bir yere getirmenin sözünü veriyoruz.

Başkan Çetin, konuşmasının ardından2024-2029 Dönemi Projelerini ve Meclis Üyesi Adaylarını kamuoyuna tanıttı.

Saray Haber