Mustafa Çetin: Memnuniyet oranımız yüzde 87.96

Kapaklı Belediye Meclisi 2023 yılı Eylül ayı olağan toplantısının ilk oturumu Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Meclis Toplantısında konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Hizmet memnuniyeti anketimizde 13 bin 571 vatandaşımızdan aldığımız geri dönüşlerle memnuniyet oranımız bir önceki yıla göre yüzde 1 oranında artarak yüzde 87.96’a erişti” dedi

Mustafa Çetin: Memnuniyet oranımız yüzde 87.96
Yayınlama: 05.09.2023
A+
A-

OKULUN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU
Toplantı öncesi bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Ağustos ayında Çanakkale’de hepimizi üzen yangın felaketini yaşadık. Yeni kurulan Afet Müdürlüğümüzle beraber yangının ilk anından itibaren bölgeye intikal ederek, gerekli destek faaliyetlerimizi yürüttük. Bir başka bilgiyi paylaşayım. Karaağaç’ta depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılan okulumuzun yerine yapılacak 24 derslikli okulun ihale tarihi belli oldu. İnşallah en kısa zamanda tamamlanır.” dedi.
MEMNUNİYET ORANI YÜZDE 87.96
Başkan Çetin, “Göreve geldikten sonra belediyede sistemsel bir kurumsallaşmayı sağlamak, performansları ölçerek, verimliliği ve memnuniyet kalitemizi artırmaya çalışıyoruz. Elbette ki aksayan yanları vardır. Mükemmelliğe ulaşmak bir süreç. Bu anlamda başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz ve tüm personelimizle vatandaş memnuniyetini iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızı düzenli olarak yapıyoruz. Son yapılan hizmet memnuniyeti anketimizde 13 bin 571 vatandaşımızdan aldığımız geri dönüşlerle memnuniyet oranımız bir önceki yıla göre yüzde 1 oranında artarak yüzde 87.96’a erişmiş. Bunu, hem belediyedeki çalışanların motivasyonu, hem de belediyemizin kurumsallaşması adına çok önemli buluyorum. Tüm belediye personelimize teşekkür ediyorum. Yeni ilçeyiz, eksiklerimiz elbette ki çok ama ilçenin gelişimi ve değişiminin mercek noktası belediyenin kendisi olması sebebiyle belediye içerisinde oluşturduğumuz sistemin, zaman içerisinde ilçenin genelinde hizmet kalitesini artırarak memnuniyetin daha iyi yere gelmesini, ilçemizin gelişmesini sağlayacağını düşünüyoruz.” ifadeleriyle konuşmasına devam etti.
“GELEN HER SANATÇI DOĞAL GÜZELLİĞE HAYRAN OLDU VE BÖLGENİN TANINIRLIĞINI ARTIRDI”
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümünü 4. Kazak Gölü Festivali ile coşkuyla kutladıklarını belirten Başkan Çetin, “Festival düzenlemekteki amacımız bölgenin fark edilmesini sağlamaktı. Gelen her sanatçı doğal güzelliğe hayran oldu ve bölgenin tanınırlığını artırdı. Bundan sonra bu bölgenin sirkülasyonunu da göz önünde bulundurarak inşallah daha farklı bir konseptin içine sokup, ailelerin daha huzurlu zaman geçirdiği bir noktaya doğrun adım adım geliştireceğiz. Takdir edersiniz ki hiçbir şey bir anda olmuyor. Bunun bir süreç yönetimi, bir kültür oluşumu gerekiyor. Bu anlamda da çalışmalarımızın verimli olduğunu düşünüyorum. Ama daha iyi olması için de alınacak çok yolumuzun olduğunun da bilincindeyiz” diye konuştu.
FİLENİN SULTANLARI AYAKTA ALKIŞLANDI
Daha sonra Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve belediye meclis üyeleri Avrupa Şampiyonu olan Türk Milli Voleybol Takımını ayakta alkışlayarak tebrik etti.
GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Başkan Çetin’in konuşmaların ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal
Marşımız okundu. Ardından yoklama yapıldı, gündem maddeleri okundu. İlk olarak Yazı İşleri Müdürlüğünün 28.08.2023 tarih 55774 Sayılı Meclis Üyesi Eray Güner’in asil katip üyeliğinden ayrılma isteğine istinaden 1 adet Asil Katip Üye seçimi konulu yazısı görüşüldü. Yapılan kapalı oyalamada asil katip üyeliğine meclis üyesi İbrahim Aktürk seçildi.
Yazı İşleri Müdürlüğünün 28.08.2023 tarih 55775 Sayılı Meclis Üyesi Eray Güner’in Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğinden ayrılma isteğine istinaden 1 adet Plan ve Bütçe Üye seçimi konulu yazısı görüşüldü. Yapılan açık oylamada İsmail Akdaş oy birliği ile komisyon üyeliğine seçildi.
İKİNCİ OTURUMU PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Eylül ayı meclis toplantısının ilk oturumu sona ererken, ikinci oturumun 7 Eylül Perşembe günü saat 14.00’da yapılması kararlaştırıldı.

Saray Haber