Nurten Yontar: “Atatürk’ü gururla ve özlemle anıyorum”

Nurten Yontar: “Atatürk’ü gururla ve özlemle anıyorum”
Yayınlama: 10.11.2023
A+
A-

CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde yayımladığı mesajla andı

Vekil Yontar, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Uzun süren savaşlardan fakir, yaralı ve yorgun  çıkmış bir milleti yeniden tarih ve medeniyet sahnesinde var eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, İstiklal Savaşı’nın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85. yılında saygı, minnet ve özlemle anıyorum.

Türk milletine bağımsız bir devlet ve insanca yaşama onuru armağan eden Atatürk,  dahi bir asker, iyi bir devlet adamı, yenilikçi bir eğitimci, başarılı bir fikir insanı olarak sadece ülkemizde değil, dünya tarihinde de mazlum ülkeler tarafından örnek  alınan ve ilelebet kalplerimize yaşayacak bir liderdir. Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’i yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak, bağımsızlığımıza, kültürel değerlerimize sahip çıkmak, ilerlemenin ve gelişimin meşalesi olmak bu ülkenin tüm vatandaşlarının ve en önemlisi üniversitelerinin en büyük sorumluluğudur. Bizim yarınlara umutla bakmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı mirası layıkıyla koruyacağımıza ve yarınlara da el üstünde tutarak taşıyacağımıza söz vererek her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da onu gururla, özlemle ve rahmetle anıyorum.”

Saray Haber