Oğuz Tokgöz Türkiye ikincisi

<strong>Oğuz Tokgöz Türkiye ikincisi</strong>
Yayınlama: 18.01.2023
A+
A-

Konya’da devam eden Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Flipper Spor Kulübü yine kürsüdeydi. Flipper Spor Kulübünün başarılı sporcusu Oğuz Tokgöz +87 kiloda ağır siklette Türkiye ikincisi olarak hem Tekirdağ’ın tek madalyasını kazandı hem de büyükler kategorisinde Tekirdağ’a bugüne kadarki en iyi dereceyi getirdi

13-17 Ocak tarihlerinde Konya Karatay Spor ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve 72 ilden 745’e kulübe mensup 2047 sporcunun katıldığı şampiyonada ağır siklette 94 sporcu mücadele etti. Kendisinden yaşça büyük sporcularla yarışan 19 yaşındaki Oğuz 1.turu bay geçti, sonra sırasıyla Hatay, İstanbul ve Samsun’lu sporcuları 2-0 rahat bir şekilde geçti. Yarı Finalde Ankara’lı tecrübeli ve dereceli sporcuyu çekişmeli bir maçla 2-0 yenerek finale çıkan Oğuz finalde de yine Avrupa Şampiyonu tecrübeli İstanbul’lu sporcuyla kıran kırana maç yaptı. İlk raundu verip ikinci raundu kazanmasına rağmen üçüncü raundu kaybetti ve 2-1’lik skorla Gümüş madalya kazandı.

Ayrıca Flipper Spor Kulübünün diğer bir başarılı sporcusu Ozan Toytoğlu Türkiye 7. olurken, Tuğçe Tokgöz, Ekin Savaş ve Şeyma Elif Hacıoğlu ilk 16’da yer aldılar.

Flipper Spor Kulübünden Oğuz Tokgöz ile birlikte, Şampiyona’da yedinci olan Ozan Toytoğlu büyükler kategorisinde, Şeyma Elif Hacıoğlu ve Zeynep Nisa Hacıoğlu kardeşler Gençler kategorisinde İstanbul’da yapılacak ‘Presidents Cup ve Turkish Open’ uluslar arası turnuvalarda Milli Takımlarımızda yer alacaklar.

“BAŞARILI SPORCULARIMIZ İLGİSİZLİKTEN BAŞKA TAKIMLARA GİTMEK ZORUNDA KALIYOR”

Şampiyonayı değerlendiren Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz şunları kaydetti:
”Çok mutluyum. Tekirdağ’ın tek madalyasını aldık. Ayrıca kulübümüzün de büyükler kategorisindeki ilk madalyası. Taekwondo da madalya kazanmak çok zor. Ülkemizde en çok katılım olan Türkiye Şampiyonaları Taekwondo da oluyor. Ama Oğuz İstikrarlı bir şekilde hep zirvede. Geçen sene büyüklerde çeyrek finalde sakatlığı nedeniyle çekilmek zorunda kalıp yedincilikle yetinmiştik, bu sefer madalyamızı aldık. Ayrıca 21 yaş altı ümitler kategorisinde 3 yıldır Ülkemizi temsil ediyor, 2021Arupa Üçüncüsü ve son Ümitler Şampiyonu. Aynı başarıyı büyüklerde de devam ettireceğini gösterdi.

Ayrıca Ozan Toytoğlu’da başarılı bir sonuç alarak yine milli takımda yer almaya hak kazandı. Ekin Savaş ve Şeyma Hacıoğlu ilk defa katıldıkları ve yaşça büyük sporcularla mücadele ettikleri bu turnuvada başarılı sonuçlar elde ettiler. Tuğçe Hocamız da hala çok iyi bir sporcu olduğunu gösterdi.

İstanbul’a verdiğimiz Zafer kardeşlerden Işıl da Türkiye üçüncüsü oldu. Maalesef Tekirdağ’ın başarılı sporcuları ilgisizlikten en verimli çağlarında büyük takımlara gidiyor. Başarı alırlarsa da bu başarılar Tekirdağ’ın olmuyor. Biz de çok başarılı sporcularımızı vermek durumunda kaldık ama kıymeti bilinmese de Oğuz Tekirdağ Adına, Flipper Spor Kulübü adına yarışmaya devam edecek. Bu arada Oğuz Yıldızlar, gençler, ümitler derken şimdi de büyüklerde Milli Takımda yer alarak Tekirdağ Taekwondosunda bir ilki de gerçekleştirmiş oldu.”

“BİZE DESTEK OLAN YOKTU, HALEN AYNI DURUM GEÇERLİ”

Flipper Spor Kulübünün başarılı Antrenörü Tuğçe Tokgöz ise şampiyona sonrası şu açıklamayı yaptı:
“18 yıldır bu sporun içindeyim. Saray’ın ilk Türkiye Şampiyonu ve ilk Milli Sporcusuyum. Şimdi de yetiştiğim salonda antrenörlük yapıyorum. Bilgi ve tecrübelerimi yeni sporculara aktarıyorum. Ama müsabaka aşkım hiç bitmedi, sağlığım elverdiği müddetçe yarışmaya devam edeceğim. Kardeşim de 3 yaşından beri benimle beraber salonlarda büyüdü. Onun arkasına çıkmak sporculuktan daha heyecanlı. Onunla gurur duyuyorum. Benim şampiyon olduğum yıllarda bize destek olan yoktu. Maalesef hala aynı durum geçerli. Tekirdağ gibi zengin bir ilde bu durumun düzelmesi lazım.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber