Öztürk’ten yıldönümü dileği: Yerel seçimde yanımızda durmanızı istiyoruz

25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti, Saray’da yeni yaşını coşkuyla kutladı. Kaymakamlık Binası önünde düzenlenen törende konuşan İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Murat Öztürk, “Adettir, doğum günlerinde temiz duygularla dilekler dilenir. Biz de doğum günümüzde hemşehrilerimizden, başkaldırımızda,  memleketimiz için halis niyetler ile sadece kendilerine güvenerek çıktığımız yerel seçim sürecinde yanımızda durmalarını diliyoruz” dedi

Öztürk’ten yıldönümü dileği: Yerel seçimde yanımızda durmanızı istiyoruz
Yayınlama: 25.10.2023
A+
A-

İYİ Parti Saray İlçe Teşkilatı, partilerinin 6. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Bugün saat 10.30’da Saray Kaymakamlığının önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Törende partililere hitap eden İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Murat Öztürk, şunları kaydetti:
“İYİ Partimizin 6. yılını kutladığımız bugün hem milletimizin gönlünde yer etmenin hem de sıkışan siyaseti açmanın gururu ile huzurunuzda olmaktan mutluluk duyuyoruz.  2017 yılına kadar; kurulan, denenmiş tüm siyasi hareketler gerek teşkilatlanma eksikliği gerekse makam rüşvetleri ile iktidar tarafından ‘bertaraf’ edildi.  Ancak Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in liderliğinde partimizin kadroları tüm kısıtlamalara, tehditlere, elektriksiz salonlara, çöp konteynerleri ile kapatılan yollara aldırış etmeden, inandığı yolda ilerledi ve alışıla gelmiş iki kutuplu siyaseti ortadan kaldırarak, yeni bir nefes oldu. 6 yıl içinde gerçekleşen seçimlerde ve siyasetin ana çizgisinde Partimiz, milletimiz için, her türlü bedeli ödemeye razı olarak siyaset yapmış, beklentilerini parti menfaatine indirgemeyerek, Türk siyasi tarihinde örneği olmayan fedakarlıklarda bulunmuştur. Doğum günümüzde milletimiz için siyasetin dengelerini değiştiriyoruz. Vatandaşımızı, ‘istemeseniz de mecbursunuz’  zihniyeti ile iki kutbun arasına sıkıştıran ucube sisteme baş kaldırıyor,  ‘millete rağmen siyaset yapılmaz,  millet için siyaset yapılır’  diyerek sorumluluk alıyoruz.  Kurulduğumuz ilk günden bugüne Saraylı hemşehrilerimiz gerek oylarıyla gerekse duygularıyla yanımızda durdu. Adettir, doğum günlerinde temiz duygularla dilekler dilenir. Biz de, doğum günümüzde hemşehrilerimizden, başkaldırımızda,  memleketimiz için halis niyetler ile sadece kendilerine güvenerek çıktığımız, yerel seçim sürecinde yanımızda durmalarını diliyoruz.  İYİ Partimizin 6. yılı,  yereli yönetecek kadroların vatandaşlarımızla buluştuğu dönem olacak. Kuruluş yıl dönümümüz münasebeti ile Cumhuriyet rejimini bize armağan eden, bugün değişim ve gelişim umudunu taşımamızın yegane sebebi, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyoruz. Kendisine ve kurucu değerlerine sahip çıkmak için var gücümüzle çalışarak, ülküsünü temsil edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında umudumuzu yitirmeyerek ve dumanı tüten yörük çadırını güç kabul ederek,  kutsal emanet olan, Devletimizin ve Türk Milletinin hedefi olan muasır medeniyetlerin üzerine çıkaracağımızın sözünü bu vesile ile bir kez daha aziz hemşehrilerimize veriyoruz.”

Çelenk Törenin ardından İYİ Parti’nin yıldönümü programı ilçe binasında devam etti. Eşi Gamze Öztürk ile birlikte yıldönümü pastasını kesen İlçe Başkanı Öztürk, İYİ Parti ailesinin yeni yaşını kutladı.

Saray Haber