Parsel satışları sürüyor: 13 parsel 20 milyona satıldı

Parsel satışları sürüyor: 13 parsel 20 milyona satıldı
Yayınlama: 07.08.2023
A+
A-

Saray Belediyesi Safaalan Mahallesi’nde 98 parselin satışına devam ediyor. 13 parseli daha satan Saray Belediyesi kasasına 20 milyon 730 bin TL girdi sağladı. Daha önceki iki satışlardan elde edilen 50 milyon TL ile personel maaş ödemelerini, yol yapım çalışmalarını, araç alımlarını ve kültür sanat etkinliklerini gerçekleştiren Saray Belediyesi’nin, bu son satıştan elde edilen gelir ile Saray’ın çehresini değiştirecek bir proje imza atıp atmayacağı merak konusu

Saray Belediyesi, Safaalan Mahallesindeki 98 parselin satışına düzenlediği 5’inci ihale ile devam etti.
İHALEYE KATILIM YOĞUN OLDU
Geçtiğimiz Çarşamba günü Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleşen ihalede 13 parsel satışa çıkarıldı. Açık artırma usulüyle gerçekleştiren ihaleye katılım bir hayli yoğun olurken, 13 parsele de alıcı çıktı. En düşük 1 milyon 430 bin TL, en yüksek 1 milyon 900 bin TL fiyata satılan 13 parselden, Saray Belediyesi 20 milyon 730 bin 900 TL gelir elde etti. 98 parselin tamamının satılması durumunda 140 milyon TL civarında bir para belediyenin kasasına girmiş olacak.
GELEN PARA YATIRIMA DÖNÜŞECEK Mİ?
Bugüne dek yaptığı 52 parsel satışından 70 milyon TL’ye yakın bir parayı kasasına koyan Saray Belediyesi’nin, bu önemli girdiyi nasıl değerlendirdiği de tartışma konusu. Zira Saray Belediyesi, arsa satışlarından elde ettiği 70 milyon TL ile Saray’ın çehresini değiştirecek bir proje imza atamadı. “Parsel satışlarından gelen para ile personel maaşlarını ödüyorlar” yönünde eleştiriler de alan Saray Belediyesi, bu gerçeği gizlememekle birlikte yol yapım çalışmalarına, araç alımlarına ve kültür sanat etkinliklerine yapılan harcamalara dikkat çekiyor. Buna karşın Saray kamuoyu Kent Meydanı, Kapalı Pazar Yeri ve Otopark Projelerinin hayata geçirilmesini, atıl durumda bulunmasına karşın her ay on binlerce lira ödeme yapılan Bahçeköy ve Yumurtadere Mesire Alanlarının aktif hale getirilmesini Saray Belediyesinden bekliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber