Parsel satışları sürüyor: 20 milyon TL nereye harcanacak?

Parsel satışları sürüyor: 20 milyon TL nereye harcanacak?
Yayınlama: 08.05.2023
A+
A-

Saray Belediyesi Safaalan Mahallesi’nde 98 parselin satışına devam ediyor. 14 parseli daha satan Saray Belediyesi kasasına 20 milyon 760 bin TL girdi sağladı. Bugüne kadar düzenlediği dört ihaleden 50 milyon TL’ye yakın bir gelir sağlayan Saray Belediyesi’nin halen büyük bir projeye imza atamaması eleştiri konusu oldu

Saray Belediyesi, Safaalan Mahallesindeki 98 parselin satışına düzenlediği 4’üncü ihale ile devam etti.
İHALEYE KATILIM YOĞUN OLDU
Geçtiğimiz Cuma günü Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleşen ihalede 14 parsel satışa çıkarıldı. Açık artırma usulüyle gerçekleştiren ihaleye katılım bir hayli yoğun olurken, 14 parsele de alıcı çıktı. En düşük 1 milyon 369 bin TL, en yüksek 1 milyon 600 bin TL fiyata satılan 14 parselden, Saray Belediyesi 20 milyon 760 bin TL gelir elde etti. Bugüne kadar düzenlediği dört ihalede 39 parseli satıp 50 milyon TL’yi kasasına koyan Saray Belediyesi’nin, kalan 59 parselden 100 milyon TL’nin üzerinde bir gelir elde etmesi bekleniyor.
GELEN PARA YATIRIMA DÖNÜŞECEK Mİ?
Bugüne değin yaptığı 39 parsel satışından 50 milyon TL’ye yakın bir parayı kasasına koyan Saray Belediyesi’nin, bu önemli girdiyi nasıl değerlendireceği de merak konusu. Zira Saray Belediyesi, arsa satışlarından gelen para ile bugüne kadar ses getiren bir yatırıma imza atamadı. “Parsel satışlarından gelen para ile anca personel maaşlarını ödüyorlardır” yönünde eleştiriler alan Saray Belediyesi’nin önünde Atatürk Alanı Meydan düzenlemesi, Köpek Barınağı ve Katı Atık Getirme Merkezi Projelerinin hayata geçirilmesi ile Bahçeköy Mesire Alanının aktif hale getirilmesi gibi hedefler yer alıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber