Pazarcılar Derneği aşure geleneğini yaşatıyor

Pazarcılar Derneği aşure geleneğini yaşatıyor
Yayınlama: 16.08.2023
A+
A-

Saray Küçük Esnaf ve Pazarcılar Derneğinin geleneksel aşure ikramı bu yıl da devam etti. Muharrem ayı dolayısıyla Çarşamba günü 12.30’da Halk Pazarı’nda düzenlenen etkinlikte 3 bin kişiye aşure dağıtıldı

Saray Küçük Esnaf ve Pazarcılar Derneği bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği aşure etkinliğinde 3 bin kişiye aşure dağıttı.
AŞURE KAZANLARI DUALARLA AÇILDI
Ayaspaşa Camii eski imamı Burhan Karaca tarafından aşure duası yapıldı. Dua sonrası birlik, beraberlik ve bereket temennileri ile açılan kazanlardan binlerce vatandaşa ikramda bulunuldu.
“AMACIMIZ MANEVİ DEĞERİ YÜKSEK BU GÜNLERDE DAYANIŞMAYI SAĞLAMAK”
Aşure dağıtımı sonrası açıklamalarda bulunan Saray Küçük Esnaf ve Pazarcılar Derneği Başkanı Sunay İmük, ”Dernek olarak her yıl geleneksel olarak halkımıza aşure dağıtıyoruz. Bu yıl 14’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz etkinlikte 3 bin kişiye aşure dağıttık. Amacımız hoşgörü, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmek, manevi değeri yüksek olan bu günlerde dayanışmayı sağlamaktır. Aşure dağıtma geleneğimizi bundan sonraki senelerde de büyüterek devam ettireceğiz” dedi.
KİMLER KATILDI?
Saray Küçük Esnaf ve Pazarcılar Derneği’nin aşure ikramına Saray Belediye Başkan V. Fuat Ünal, AK Parti Saray İlçe Başkanı Ertan İnanç ve İlçe Yönetimi, CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler ve İlçe Yönetimi, CHP Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Abdül Taşyasan, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Birdal Gökdağ, Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Özen, pazarcı esnafı ve vatandaşlar katıldı.

REKLAM ALANI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber