Şahin, Erkiş’e bayrak açtı: Belediye Başkanlığına talibim

<strong>Şahin, Erkiş’e bayrak açtı: Belediye Başkanlığına talibim</strong>
Yayınlama: 16.01.2023
A+
A-

Demokratik Sol Parti Saray İlçe eski Başkanı Cengiz Şahin, 2024 yerel seçimlerinde Saray Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığını açıkladı. Saray’ın sorunlarını çok iyi bildiğini ve çözüm yollarının hazır olduğunu söyleyen Şahin, mevcut yönetimin söz verip de yapmadıklarını kısa süre içerisinde yapabilecek durumda olduğunu belirtti

2024 yılında yapılacak yerel seçimlere bir yıldan fazla bir zaman olmasına karşın CHP’den Saray Belediye Başkan Adayı olmak isteyen isimler sahaya inmeye başladı.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Ogün Asıl’ın ardından Demokratik Sol Parti Saray İlçe eski Başkanı Cengiz Şahin de, Saray Belediye Başkanlığı için aday adaylığını duyurdu.

“ÖZGEN ERKİŞ BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞIMDIR”

Yazılı bir açıklama ile aday adaylığını duyuran Şahin, şunları ifade etti:
“Saray’ımızın ufak dokunuşlarla çözülebilecek sorunlarını ortadan kaldırmak için CHP’den Saray Belediye Başkanı Aday Adayı olmaya karar verdim. Son yerel seçimlerde elde ettiğimiz başarının gururunu yaşayan ama Saray olarak şimdilerde hüznünü de yaşayan biriyim. Saray’da bir şeyler olsun, Saray’ın sorunlarına bir el değsin istiyorum. Saray’ımızda, Tekirdağ’ımızda ve Türkiye’mizde alttan küçük küçük başlayarak büyüyen ve yükselen bir şeyler var. Temiz bir Saray olsun istiyorum. Her seçimde tüm siyasilerin vaat ettiği ama hiç birinin yerine getirmediği şeylerin yerine getirilmesini istiyorum. Öyle ki bir seçim sonra aday olacak kişilerin seçim programına alabilecekleri çok bir şey kalmayacağı bir Saray istiyorum. Bunu gerçekten yapabileceğimi, başarabileceğimi biliyorum ve buna inanıyorum. Ama engelleri nasıl aşabileceğimi bilmiyorum. Saray Belediyesi ile hiçbir konuyu görüşemediğimiz gibi varlıklarından bile emin değiliz. Özgen Erkiş benim çok sevdiğim ve değer verdiğim bir kardeşimdir. Ama aynı zaman da en büyük hayal kırıklığımdır. Bu yüzden bir sonraki seçimlerde yerine aday olmak, Saray’da oluşan olumsuz tabloyu tersine çevirerek 5 yıl içinde yapılamaz denileni yapmak istiyorum. Ne yapmam gerektiğini düşünüyorum. Nasıl aday olabilirim diye dostlarımla, arkadaşlarımla konuşuyorum. Saray’ın ilçe merkezinin trafik sorunundan, çevre yapısına kadar her şeyi inceliyorum. Yapılabilecek ve insanları mutlu edecek şeyleri araştırıyorum. Biriktiriyorum. Kapalı Pazar Yeri, ilçe merkezi dışına otogar, şehir içine otoparklar, mahalle muhtarlarının talepleri doğrultusunda duraklar ve servisler, bisiklet ve yürüyüş yolları, elimizde bulunan doğal zenginliklere yapılacak mesire alanları, spor alanları. En azından ayda 2 gün halk günü. Böyle onlarca proje bulunup, yapılabilinir. Gelir getirecek projeler masaya yatırılabilir. Ben sadece bunları yapabilmem için Belediye Başkanı olmam gerektiğini çok iyi biliyorum. Bunun için de yapılacak ilk yerel seçimlerde yapılamayanları yapmak, insanlara daha yakın olup, çoğunluğun ihtiyaçları doğrultusunda çözüm üretebilmek için adayım.”

CENGİZ ŞAHİN KİMDİR?

1969 Tekirdağ doğumluyum. Aslen Tekirdağ ilinin Saray ilçesinin Demirler Mahallesindenim. İlköğrenimimi Kadıköy ilköğretim okulunda, Ortaokulu Pınarbaşı ortaokulunda Lise öğrenimimi sırasıyla Kabataş Erkek Lisesi, Saray Ali Naki Erenyol Lisesi ve Çerkezköy Lisesinde tamamladım. Üniversite öğrenimimi iktisadi ve idari bilimler 3. sınıfta bıraktım.

Her insan gibi yaşadığım çevrenin güzel olmasını, modern olmasını ve yaşam koşullarının mükemmel olmasını isterim. 23 yıl özel bir firmada işçi olarak çalışmaya başlayıp, posta başı, formen, lojistik elemanı ve satın alma uzmanı olarak kademe kademe yükselerek ilerleyip, daha sonra başka bir firmaya fabrika müdürü olarak geçtim. En son Oğuzlar Makine Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinde 3 yıl Fabrika Müdürlüğü yaptıktan sonra kendi şirketimizi kurdum. Emekli olduktan sonra Fame CNC Makine Endüstri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin (eşime ait) Genel Müdürlüğünü yapmaktayım. Saray DSP eski ilçe başkanıyım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2015’ten beri üyesiyim.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber