Saray 3’üncü vekilini arıyor

<strong>Saray 3’üncü vekilini arıyor</strong>
Yayınlama: 17.03.2023
A+
A-

Türkiye’de bugüne kadar 6’sı tek parti döneminde olmak üzere toplamda 26 genel seçim yapıldı. Saray, bu 26 seçimde sadece iki Milletvekili çıkarmayı başarabildi. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak genel seçimlere 58 gün kala Tekirdağ’ın 10 ilçesinden de milletvekili adayı olmak isteyen isimler başvurularını yaparken, Saray’dan halen bir aday adayının ortaya çıkmaması dikkatlerden kaçmadı

Genel seçim sürecine girilen şu günlerde, Saray’dan Milletvekili Aday Adaylarının çıkıp çıkmayacağı merak konusu oldu.
SARAY’IN İKİ VEKİLİ: DEMİR VE KAPLAN
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bugüne kadar 26 genel seçim yapıldı. Saray’da genel seçimler için 26 defa sandığa giden yurttaşlar bugüne kadar Ankara’ya iki Milletvekili gönderebildi. Bu isimlerden ilki Doktor İlyas Demir’di. 10.10.1965 tarihinde yapılan genel seçimlerde Adalet Partisi’nden Tekirdağ Milletvekili seçilen Demir, bu görevini 12.10.1969 tarihine kadar yerine getirdi. Saray’dan Milletvekili seçilen ikinci isim ise 1994-2002 yılları arasında Saray Belediye Başkanı olarak da görev yapan Erdoğan Kaplan oldu. 22. dönem CHP Tekirdağ Milletvekili olan Kaplan, Saray’ın TBMM’deki son temsilcisi oldu.
ÖZGÜL KIL PAYI FARKLA VEKİLLİĞİ KAÇIRMIŞTI
16 yıldır meclise bir milletvekili gönderemeyen Saray, şeytanın bacağını kırmaya 2015 genel seçimlerinde oldukça yaklaşmıştı. MHP’den 2. sıra Tekirdağ Milletvekili adayı olan Hakan Özgül, az bir oy farkı ile vekillik hayallerini başka bir bahara bırakmıştı.
SARAY’DAN ADAY ADAYI DA MI YOK?
Saray’ın siyasi kulislerinde, milletvekili aday adaylığı için iki isim telaffuz ediliyor. 2015 Haziran-Kasım seçimlerinde MHP’den aday olan TBMM Müşaviri Hakan Özgül’ün bu defa AK Parti’den aday adayı olmaya hazırlandığı edinilen bilgiler arasında. Aday Adaylığı için adı anılan bir diğer isim ise İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanı Rahim Buluş. İYİ Parti’de ön seçim yapılması durumunda aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Buluş’un, ön seçim yapılmaması durumunda başvuruda bulunmayabileceği de dile getiriliyor.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber