Saray Belediyesi yıkmaya devam ediyor

Saray Belediyesi, deprem risk analizi raporlarına göre yıkılma riski taşıyan binaları yıkmaya devam ediyor. Dün Atatürk Alanındaki eski öğretmen evi lokalini yıkan Saray Belediyesi ekipleri bugün de Halk Kütüphanesi binasını yıktı

Saray Belediyesi yıkmaya devam ediyor
Yayınlama: 08.09.2023
Düzenleme: 08.09.2023 12:27
A+
A-

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası harekete geçen Saray Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan 6 binanın deprem risk analizlerini yaptırmıştı. Deprem Risk Analizi Raporlarına göre; Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası, Atatürk Alanındaki Kent Konseyi Kültür Evi Binası, Kütüphane Binası ile Eski Pazar Yerindeki dükkanlar için yıkım kararı çıkmıştı.

Yıkılacak bina ve dükkanları tebligatlarla boşaltan Saray Belediyesi, yıkım çalışmalarına dün Atatürk Alanındaki bina ile bu sabah başladı. Bugünde yıkım işlemlerine devam eden Saray Belediyesi, Saray İlçe Halk Kütüphanesi binasının yıkımını gerçekleştirdi. 60 yıllık binanın yıkımı sonrası açığa çıkan alan, dün yıkılan eski öğretmen evi lokali alanında olduğu gibi Atatürk Alanı Meydan Düzenlemesi Projesi kapsamında değerlendirilecek.

Saray Belediyesi ekipleri yıkım işlemlerine Eski Pazar Yerindeki dükkanlar ile devam edecek.

Saray Haber