Saray Belediyesi’nden Dünya Çevre Günü etkinliği

Saray Belediyesi’nden Dünya Çevre Günü etkinliği
Yayınlama: 05.06.2023
A+
A-

Saray Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla 2 Haziran Cuma günü Edirköy Mesire alanında çevre etkinliği düzenledi. Çevre bilincinin vurgulandığı etkinlikte, öğrencilere sürdürebilir gelecek için doğanın ve geri dönüşümün önemi anlatıldı

ÜRKMEZ: “ÇEVREMİZİ KORUMAK EN BÜYÜK SORUMLULUĞUMUZDUR”

Etkinlikte günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Saray Belediyesi Çevre Mühendisi Şebnem Ürkmez şunları ifade etti:
“ Bugün burada Dünya Çevre Günü’nü kutlamak ve çevre bilincinin önemini vurgulamak için bir araya geldik. Özellikle Edirköy Mesire Alanını seçmemizin sebebi, doğada bulunmayı hepimiz çok seviyoruz. Çok acıdır ki pandemide evlerimizde kalmak zorundayken doğada bir onarım, gelişme ve büyüme gerçekleşti. İnsanlara her zaman kucak açan doğa ne yazık ki aynı özeni insanlardan göremiyor. Doğa biz insanlara nasıl nefes aldırıyorsa biz de toprağa, ağaca, çevreye, doğaya nefes aldırmalıyız, doğayı kirletmemeyi kendimize görev edinmeliyiz. Hepimizin en büyük ortak paydası çevredir. Doğal kaynaklarımızı, temiz havayı, suyu ve toprağı paylaşıyoruz. Ancak, günümüzde yaşadığımız hızlı sanayileşme, artan nüfus ve kaynakların bilinçsizce tüketilmesi gibi faktörler çevremizi tehdit etmektedir. Çevremizi korumak, siz çocuklarımız için üzerimize düşen en büyük sorumluluğumuzdur. Bu güzel dünyayı gelecek kuşaklara temiz, sağlıklı ve sürdürebilir bir şekilde aktarmak için birlikte hareket etmeliyiz. Hepinizin çevre gününü kutluyor, çevreyi koruma konusundaki çabalarınız için teşekkür ediyorum. Sağlıklı ve sürdürülebilir bir gelecek dileğiyle…”

ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ HEM DE ÇEVRE KONUSUNDA BİLGİLENDİ

Mehmet Uygun İlkokulu ve Cumhuriyet İlkokulu’nun katılımıyla gerçekleştirilen farkındalık etkinliğinde atık toplama, halat çekme ve sandalye kapmaca gibi eğlenceli oyunlar oynandı. Çevre bilincinin önemine vurgu yapılan etkinlikte, çocuklar hem eğlendi hem de çevre kirliliği ile mücadele hakkında bilgileri öğrenme fırsatı buldu.

ÖĞRENCİLERE HEDİYELER VERİLDİ

Saray Belediyesi Çevre Mühendisi Şebnem Ürkmez etkinliğe katılan öğrencilere teşekkür ederek günün anısına öğrencilere yaşayan kalem ve doğa dostu bez çanta armağan etti.

REKLAM ALANI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber