Saray Kaymakamı değişti

Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Saray’a yeni kaymakam atandı. Saray Kaymakamı Adem Ünal Amasya Vali Yardımcısı olarak atanırken, Yalova Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit Saray Kaymakamı oldu

Saray Kaymakamı değişti
Yayınlama: 24.08.2023
Düzenleme: 24.08.2023 08:41
A+
A-

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.
KAYMAKAM ÜNAL, VALİ YARDIMCISI OLDU
Kararnameyle 491 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Yeni kararnameyle Saray Kaymakamlığı’na 20 Eylül 2018 tarihinden itibaren Yalova Altınova Kaymakamlığını yürüten Regaip Ahmet Özyiğit atandı. Saray Kaymakamı Adem Ünal ise Amasya Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi.
KAYMAKAM REGAİP AHMET ÖZYİĞİT KİMDİR?
Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, 1979 Ankara doğumlu olup, ilk orta ve lise tahsillerini Ankara”da tamamladı. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanarak 2000 yılında mezun oldu.

2001 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak, bu onurlu mesleğe adımını attı. Balıkesir Dursunbey ve Balya İlçelerinde Kaymakamlık Vekâletinde bulundu. Daha sonra 2003-2004 yılları arasında İngiltere Sheffield”da Pre-MBA (Developing of the İnternational Management) programını bitirdi.

Sırasıyla Trabzon-Şalpazarı İlçesi, Diyarbakır-Hazro İlçesi, Gümüşhane-Şiran İlçesi, Yozgat-Şefaatlı İlçesi Kaymakamlık görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığında Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü,  Konya-Seydişehir İlçesi Kaymakamlık, Malatya Vali Yardımcılığı ve Yalova-Altınova Kaymakamlık görevlerinde bulundu.

Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber