Saray Vergi Dairesi hizmete açıldı

Saray Vergi Dairesi Müdürlüğü Kemalpaşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:61-B (Müftülük karşısı)adresinde düzenlenen törenle hizmete başladı

Saray Vergi Dairesi hizmete açıldı
Yayınlama: 19.09.2023
Düzenleme: 26.09.2023 11:29
A+
A-

Tekirdağ’da Vergi Dairesi Müdürlüğü olmayan ilçe sayısı pazartesi günü mesai saatinin başlamasıyla birlikte ikiden bire indi. Marmaraereğlisi ile birlikte Vergi Dairesi Müdürlüğü olmayan iki ilçeden birisi olan Saray, uzun bir bekleyişin ardından Vergi Dairesine kavuşmuş oldu.

Yıllardır Saray Mal Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten vergi dairesi bundan sonra Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı olarak çalışmalarını sürdürecek. Böylelikle Saray’ın gelir ve gideri birbirinden tamamen ayrılmış olacak.

Saray Vergi Dairesinde müdürlük görevini Kapaklı Vergi Dairesinin de müdürü olan Serkan Kılıç yerine getiriyor. Saray’ın gelişmeye açık, potansiyeli yüksek bir ilçe olduğunu söyleyen Müdür Kılıç, “Saray’da mükellef sayısı ve buna bağlı olarak gelir düzenli olarak artıyor. Mükelleflerimizin vergisel işlemlerini daha hızlı ve kaliteli bir şekilde yapabilmesi adına Saray’da Vergi Dairesi kapılarını açtı. Bugünden sonra mükelleflerimizin bütün işlemlerini vergi dairemizden rahatlıkla yapabilecekler. Bugün itibarıyla 8 personelle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde iki yeni personelimiz daha aramıza katılacak. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte yeni yerimizde Saraylı mükelleflerimize en iyi hizmeti sunacağız” dedi.

Saray Vergi Dairesinin açılış törenine Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanı Mustafa Taşkıran, Tekirdağ Defterdarı Özkan Coşar, Gelir İdaresi Grup Müdürü Süleyman Serdar Atacan, Saray Mal Müdürü İbrahim Çelik, Saray Vergi Dairesi Müdürü Serkan Kılıç ve Saray Vergi Dairesi personeli katıldı.

Saray Haber