Saray’a Kaymakam atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanıp Resmi Gazetede yayınlanan Kaymakamlar Kararnamesine göre Saray Kaymakamlığına Nevşehir Ürgüp Kaymakamı Refik Özsoy atandı

Saray’a Kaymakam atandı
Yayınlama: 30.01.2024
A+
A-

AK Parti Yalova Belediye Başkan Adaylığı için görevinden istifa eden Saray Kaymakamı  Regaip Ahmet Özyiğit’in yerine atama yapıldı. Nevşehir Ürgüp Kaymakamı Refik Özsoy Saray’ın yeni kaymakamı oldu.

Refik Özsoy Kimdir?

Kaymakam Refik Özsoy, ilk ve ortaöğrenimini Adana’da, yükseköğrenimini Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. 2011 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 101. dönem Şanlıurfa Kaymakam Adayı olarak idarecilik görevine başladı. Sırasıyla Sinop ilinde teftiş stajı, Elbistan ve Avanos ilçelerinde Kaymakam Refikliği, Akpınar ve Çatalpınar ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yürütmüştür. İngiltere Portsmouth Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamış olup İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan kura sonucu 101. Dönem Kaymakamı olarak Ordu ili Aybastı ilçesine atandı.  Kaymakam Özsoy sırasıyla Elazığ Maden, Şırnak İdil ve Nevşehir’in Ürgüp Kaymakamlığı görevlerini yerine getirdi.

Son yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Saray’a atanan Kaymakam Özsoy, Hakim Ayşe Şeyma Şentürk Özsoy ile evli olup, bir kız çocuğu babasıdır.

 

Saray Haber