Saray’da kuruluş ve kurtuluş coşkusu birleşti

Saray’da kuruluş ve kurtuluş coşkusu birleşti
Yayınlama: 02.11.2023
Düzenleme: 02.11.2023 13:53
A+
A-

Saray Belediyesi, Cumhuriyet’imizin 100.yılını ve 1 Kasım Saray’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılını 5 gün boyunca düzenlediği “Kuruluştan Kurtuluşa” adlı programla büyük bir coşkuyla kutladı.28 Ekim akşamı başlayan 100. yıl kutlamaları, 1 Kasım’da Kurtuluş Yürüyüşü, Salih Demirci ve Emine Özata Demirci konseri ile taçlandı.5 gün boyunca elinde Türk bayrağı ile kortej yürüyüşü gerçekleştiren Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e vatandaşlar evlerinin balkonlarından el sallayarak, sokaklarda ve caddelerde selam vererek sevgi gösterisinde bulundu

KURTULUŞ YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ
Saray Belediyesi’nin 5 gün boyunca düzenlediği Kuruluştan Kurtuluşa programının son gecesinde 1 Kasım Saray’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıldönümü kutlandı. Kurtuluş kutlamaları kapsamında 1 Kasım Çarşamba günü “Kurtuluş Yürüyüşü” düzenlendi. Eski Pazar Yerinden başlayan Kurtuluş Yürüyüşü’nde yüzlerce kişi ellerinde Türk bayrağı ve meşaleler 2 kilometre boyunca marşlar söyledi. Kurtuluş Yürüyüşü’ne Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Birdal Gökdağ ve Fuat Ünal, CHP Saray İlçe Gençlik Kolları Başkanı Alper Çarıkçı, siyasi parti ve STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
BAŞKAN ERKİŞ BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Kortej yürüyüşünün ardından program, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’in şiir dinletisi ile devam etti. Başkan Erkiş’in Saray’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılına özel kaleme aldığı şiir izleyenlerden büyük alkış aldı.
SALİH DEMİRCİ VE EMİNE ÖZATA DEMİRCİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Başkan Erkiş’ten sonra sahne alan Salih Demirci ve Emine Özata Demirci, birbirinden güzel şarkıları ile kulakların pasını sildi. Dinleyenleri mest eden Salih Demirci ve Emine Özata Demirci Saraylılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Dinleyenlerden tam not alan Salih Demirci ve Emine Özata Demirci büyük beğeni topladı. Konser sonunda Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Naci Öngören ve CHP Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Yavuz Candan, Salih Demirci ve Emine Özata Demirci’ye teşekkür ederek plaket takdim etti.

Saray Haber