Saray’da okuyan öğrencilerin mağduriyeti giderildi!

Namık Kemal Üniversitesi Saray Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim görüp Karaağaç’ta bulunan KYK Hacı İlbey Öğrenci Yurdu’nda kalan misafir öğrencilerin yemek hizmetinden faydalanabilmesinin önü açıldı. Yaptığımız haber ve CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar’ın konuyu TBMM’de dile getirmesinin ardından geri adım atan KYK yetkilileri, misafir öğrencilerin yemek hizmetinden faydalanabilmesinin önündeki engeli kaldırdı

Saray’da okuyan öğrencilerin mağduriyeti giderildi!
Yayınlama: 06.12.2023
A+
A-

Bilindiği üzere Namık Kemal Üniversitesi Saray Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim görüp Karaağaç’ta bulunan KYK Hacı İlbey Öğrenci Yurdu’nda kalan misafir öğrencilere ücretsiz yemek verilmiyordu. Yurtta asil kaydı bulunan öğrencilerle aynı ücreti ödeyen ancak yemek imkanından faydalanmak için günlük 120, aylık ise 3600 TL daha ödemeleri talep edilen misafir öğrenciler duruma tepki göstermiş ve Gazetemizle iletişime geçerek seslerinin duyurulmasını istemişlerdi.

09.11.2023 tarihinde “KYK yurdunda ‘misafir öğrenci’, umduğunu değil bulduğunu da yiyemiyor!” başlıklı haberimizde öğrencilerin mağduriyetini dile getirmiştik. Haberimizin ardında CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar da konuyu TBMM’de gündeme getirerek öğrencilerin hakkını savunmuştu. Bu gelişmelerin ardından KYK yetkilileri bu adaletsiz uygulamadan vazgeçtiler. Artık, KYK yurtlarında misafir statüsünde konaklayan öğrenciler de ücretsiz yemek hizmetinden faydalanabiliyor.

 

 

Saray Haber