Saray’ın başkanı kim olacak?

Saray’da 40 bin 687 seçmen Pazar günü sandık başına giderek, Tekirdağ Büyükşehir ve Saray Belediye Başkanı ile Belediye Meclis Üyeleri ve mahalleleri yönetecek muhtarları belirleyecek. Saray Belediye Başkanlığı için 16 adayın yarıştığı Saray’da, seçimin CHP Saray Belediye Başkan Adayı Abdül Taşyasan, İYİ Parti Saray Belediye Başkan Adayı Hüseyin Güntay ve Cumhur İttifakı MHP Saray Belediye Başkan Adayı Mümin Buluş arasında geçmesi bekleniyor. 17.00’de oy verme işlemenin tamamlanacağı Saray’da, saatler 20.00’ı gösterdiğinde 2024-2029 yılları arasında Saray’ı yönetecek Belediye Başkanı belirlenmiş olacak.

Saray’ın başkanı kim olacak?
Yayınlama: 29.03.2024
A+
A-

Saray 31 Mart Pazar günü 08.00-17.00 saatleri arasında yapılacak mahalli idareler seçimlerine kilitlenmiş durumda.
SARAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA 16 ADAY VAR
40 bin 687 seçmenin oy kullanacağı Saray’da Belediye Başkanlığı için 16 isim, Anadolu Birliği Partisi Mesut Demircan, Bağımsız Türkiye Partisi Ahmet Memiş, Büyük Birlik Partisi Recep Ali Can, Cumhuriyet Halk Partisi Abdül Taşyasan, Demokrasi Ve Atılım Partisi Tarık Atansoy, Demokrat Parti Sabri Kutluk, Halkın Kurtuluş Partisi Aybars Yalçınkaya, Hür Dava Partisi İskan Cengiz, İyi, Parti Hüseyin Güntay, Millet Partisi Mehmet Özbayrak, Milliyetçi Hareket Partisi Mümin Buluş, Saadet Partisi Şaban Mısırılı, Vatan Partisi Aynur Tutkun, Yeniden Refah Partisi Yasin Aydoğdu, Zafer Partisi Ahmet Muhammet Çabuk ve Bağımsız Aday Alper Akı yarışacak. Saray’da seçim yarışının 3 isim; Abdül Taşyasan, Hüseyin Güntay ve Mümin Buluş arasında geçmesi bekleniyor.
BÜYÜKŞEHİR’DE 20 ADAY VAR
Saray’da sonucu merakla beklenen bir diğer seçim ise Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi olacak. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, Cumhuriyet Halk Partisi Candan Yüceer, Adalet Ve Kalkınma Partisi Cüneyt Yüksel, İyi Parti Mehmet İlker Atasever, Memleket Partisi Barış Tunca, Demokratik Sol Parti İlhan Güzelgün, Yeniden Refah Partisi Filtekin Şen, Halkların Eşitlik Ve Demokrasi Partisi Sadi Özdemir, Türkiye Komünist Partisi Emir Ahmet Arda, Zafer Partisi: Fatih Altıntaş, Türkiye Komünist Hareketi Cem Solmaz, Bağımsız Türkiye Partisi İlyas Sabancı, Gelecek Partisi Ahmet Akçay, Emek Partisi Tuncay Sağıroğlu, Hür Dava Partisi Cemal Çınar, Hak Ve Özgürlükler Partisi Veysi Tetik, Demokrat Parti Zafer İnandılar, Millet Partisi Seyfettin Özyurt, Adalet Partisi İsa Işık, Vatan Partisi Ertuğrul Orta, Bağımsız Aday Şimşek Nişanci yarışacak. 800 bini aşkın seçmenin oy kullanacağı Tekirdağ’da, başkanlık yarışının CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer ile Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel arasında geçmesi bekleniyor.
BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ VE MUHTARLAR BELİRLENECEK
Saray’da 1’i seyyar olmak üzere 132 sandıkta oy kullanacak seçmenler, Saray Belediyesi Meclisi’nin 25 üyesi ile 29 mahallenin muhtarını da belirleyecek.

 

 

Saray Haber