Saray’ın bileği bükülmüyor: Sudenaz Kaya Türkiye 2.’si oldu

Saray Kemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sudenaz Kaya, Türkiye Genç Kızlar Bilek Güreşi Yarışmasında sol kolda Türkiye 2’incisi oldu

Saray’ın bileği bükülmüyor: Sudenaz Kaya Türkiye 2.’si oldu
Yayınlama: 13.02.2024
Düzenleme: 13.02.2024 15:45
A+
A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen Okul Sporları Bilek Güreşi Grup Müsabakaları 9-11 Şubat 2024 tarihinde gerçekleşti.

Karatay Spor ve Kongre Merkezi’ndeki yapılan Bilek Güreşi B Gençler Türkiye Şampiyonası’na 180 sporcu katıldı. Şampiyonaya Saray’ı temsilen Kemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sudenaz Kaya, Beden Eğitimi Öğretmeni Bayram Çetinkaya antrenörlüğünde katıldı. Şampiyonada üstün bir performans sergileyen Sudenaz Kaya, 70+ kiloda sol kolda Türkiye 2. si, sağ kolda ise Türkiye 7. si oldu.

Türkiye Şampiyonasında elde edilen önemli başarıyı değerlendiren Beden Eğitimi Öğretmeni Bayram Çetinkaya, “Kemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak okul sporları kapsamında ilde 42 madalya kazanan gençlerimizin özgüvenlerinin artırılmasını, potansiyellerinin ortaya çıkarılmasını ve zararlı alışkanlıklardan uzak durup spora yönelmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bu müsabakalarda başta ulaşım olmak üzere bizlerden maddi manevi desteğini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımız Özgen Erkiş’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Saray Haber