Saray’ın ilk kadın futbol takımı: Büyükyoncalıspor

Göreve geldiği günden itibaren önemli işlere imza atan Büyükyoncalıspor Kulüp Başkanı Sürmeli Yıldız, yine fark yaratan bir projeye imza attı. Büyükyoncalıspor Kadın Futbol Takımının kurulduğunu ilan eden Başkan Yıldız, 30’a yakın sporcu ile 3. Ligde mücadele edeceklerini duyurdu

Saray’ın ilk kadın futbol takımı: Büyükyoncalıspor
Yayınlama: 26.10.2023
Düzenleme: 27.10.2023 12:44
A+
A-

Saray’da bir ilke imza atarak Kadın Futbol Takımını kuran Büyükyoncalıspor, 3. Ligde mücadele edecek.

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna giderek Büyükyoncalıspor Kadın Futbol Takımının kuruluş işlemlerini tamamlayan Kulüp Başkanı Sürmeli Yıldız, “Büyükyoncalıspor olarak zaten uzan zamandır kadın futboluna yatırım yapıyorduk. Geçen sezon sporcularımız başarılı bir hazırlık dönemi geçirdiler. Küçükyoncalıspor ile yaptığımız dostluk maçı önemli bir ses getirmişti. O maçtan sonra sporcularımıza resmi olarak kadın futbol takımını kurmanın sözünü vermiştim. Bugün o sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kadın Futbol Takımımız bu sezon ile birlikte 3. Ligde mücadele etmeye başlayacaktır. Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Ersan Yalçın Karamehmetoğlu’na, Başkan Yardımcımız Emin Neşeli’ye, antrenörlerime ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Büyükyoncalıspor Kadın Futbol Takımımız Saray’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Cumhuriyetin 100. yılında kadın futboluna verdiği önem ve yaptığı yatırımlar ile alkışı hak eden Büyükyoncalıspor, Saray’da kamuoyunun takdirini de topladı.

Saray Haber