Saray’ın ilk kadın kasabı Fatma Kasap açıldı

Saray’ın ilk kadın kasabı Fatma Kasap açıldı
Yayınlama: 30.05.2017
A+
A-

Saraylı Fatma Canbolat genelde erkek işi olarak bilinen kasaplıkta bir ilke imza atarak Saray’ın İlk Kadın Kasabı Fatma Kasap’ı açtı. İşletmeciliğini genç girişimci Fatma Canbolat’ın yaptığı ‘Fatma Kasap’ Ayazpaşa Mahallesi Çerkezköy Caddesi No: 56’da Saraylı vatandaşların hizmetinde.

KADIN İSTERSE HER İŞİ BAŞARABİLİR
Saraylı Fatma Canbolat, genelde erkek işi olarak bilinen kasaplık mesleğinde bir ilke imza atarak Saray’ın İlk Kadın Kasabı Fatma Kasap’ı açtı. Üç hafta önce Ayazpaşa Mahallesi Çerkezköy Caddesi N0:56’da hizmet vermeye başlayan Fatma Kasap hakkında açıklamalarda bulunan Fatma Canbolat,  “Hayalim olan kendi işyerimi açmanın mutluluğu ve gururunu bir arada yaşıyorum.  Dışarıdan bakıldığında kasaplık kadınlar için çok zor bir iş gibi gözükse de bir kadın olarak altından kalktığıma inanıyorum. Kadın isterse her türlü zorlukla baş edebilir, her işi başarabilir. Kadın gözüyle daha temiz, daha hijyenik koşullarda, titiz bir şekilde çalışarak elimden gelenin en iyisini müşterilerim için yapıyorum.” İfadelerini kullandı.
GÜVENİN YENİ ADRESİ FATMA KASAP
Çeşitler hakkında bilgi veren Fatma Canbolat,Kuşbaşı, biftek, kıyma, bonfile, antrikot kuzu but, kuzu kol, kuzu pirzola, kuzu gerdan, bütün piliç, piliç göğüs, piliç but, piliç kanat, piliç biftek, piliç sarma, pişmiş tavuk, pişmiş kanat, oğlak, kasap köfte, kaşarlı köfte ve sucuk çeşitlerimizle ette güvenin yeni adresi Fatma Kasap olarak Saraylı vatandaşlarımızın hizmetindeyiz.” dedi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Kasaplık konusunda en büyük desteği eşinden aldığını kaydeden Fatma Canbolat, “Hayat ortaklığımız iş hayatında devam ediyor. Eşim benim en büyük destekçim. Benden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen eşim Bülent Canbolat’a, aileme, Sayın Fevzi Çoban’a, Nazan Çoban’a, Muzaffer Karaca’ya ve Fatma Kasap müşterilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Saray Haber