Saray’ın kızçeleri Tekirdağ şampiyonu

Saray’ın kızçeleri Tekirdağ şampiyonu
Yayınlama: 22.06.2023
A+
A-

Saray Maraton Spor Kulübü U 12 Kız Basketbol Takımı, oynadığı bütün maçları kazanarak Tekirdağ Şampiyonu oldu

Bu sezon U-18 Liginde kendilerinden 2 yaş büyük sporculara karşı mücadele eden ve ligi 4. sırada bitiren Saray Maraton Spor Kulübü, U-12 kategorisinde ise mutlu sona ulaştı. Oynadığı tüm maçlarda parkenin tozunu attıran Saray Maraton Spor Kulübü U 12 Kız Basketbol Takımı, namağlup Tekirdağ Şampiyonu oldu.
SARAY BELEDİYESİ ŞAMPİYON TAKIMI KUTLADI
Saray Belediye Başkanlığı, Saray’ı gururlandıran Saray Maraton Spor Kulübü U 12 Kız Basketbol Takımını yayımladığı mesajla kutladı. Belediyenin mesajında şu ifadelere yer verildi:
“Maraton Spor Kulübü bünyesindeki U 12 Kız Basketbol Takımımız, büyük bir başarıya imza atarak Tekirdağ Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2022-2023 sezonu il şampiyonu oldu. İlçemizi gururlandıran kızçelerimizi, bir yıldır kızçelerimiz için emek veren antrenörlerimiz Sayın İskender Barışan ve Sayın Özdağ Erdoğan’ı yürekten kutluyoruz.”

BARIŞAN: HEDEFİMİZ BÜYÜK
Maraton Spor Kulübü U 12 Kız Basketbol Takımı yakaladığı başarıda büyük pay sahibi olan Antrenör İskender Barışan, şampiyonluk sonrası şu değerlendirmeyi yaptı:
“Kız Basketbol Takımı fikri yaklaşık bir yıl kadar önce Belediye Başkanımız Sayın Özgen Erkiş’ten geldi. Biz de bunun üzerine bir çalışma yaparak 2005, 2006, 2007 doğumlu ve 2011, 2012, 2013 doğumlu olmak üzere iki ayrı grupta çalışmalarımıza başladık. Başlarda planlarımız en az bir sene hazırlık yapıp daha sonrasında yerel liglere katılım sağlamaktı. Fakat bir süre sonra sporcularımızın gelişmelerinin hızlandığını gördük. Bunun üzerine kızlarımızın bu sezon da maçlara çıkabileceğine inandık. Bu aşamada sporcuların bir kulüp çatısı altında lisans işlemelerinin yapılması gerektiği için Saray Maraton Spor Kulübü Başkanı Sayın Murat Çınar’a bu projemizi anlattık. Kendisi bu projemizde inandı ve her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirtti. Kısa bir sürede tüm sporcuların lisans işlemlerini bitirdik ve Maraton Spor Kulübü adı altında önce U -18 Ligine katıldık. Kendilerinden 1-2 yaş büyük oyunculara karşı mücadele eden kızlarımız ligi dördüncü olarak bitirdiler. 2011-2012 doğumlu kızlarımız ile Nisan ayında başlayan U-12 Şampiyonasına katılım sağladık. Kızlarımız ligde oynadığı tüm maçları kazanarak U-12 Kızlar Tekirdağ Şampiyonu oldular. Bu başarı bizi önümüzdeki yıllar adına çok motive etti. Takımımızın önümüzdeki hedefi 2024 yılında Tekirdağ’da il şampiyonu olup gruplara gitmektir. Bu aşamada destek ve sponsorların önemi artmaktadır. Bu sezondaki destekleri için Belediye Başkanımız Sayın Özgen Erkiş‘e,  Kulüp Başkanımız Sayın Murat Çınar’a bizleri çalışmalarımızda ve maçlarımızda yalnız bırakmayan değerli velilerimize, antrenman ve maçlarda ter döken emek veren sevgili kızçelerimize teşekkür ediyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber