Saraylı Doktor profesör ünvanı aldı

Saraylı Doktor profesör ünvanı aldı
Yayınlama: 01.08.2023
A+
A-

Genel Cerrahi Uzmanı, Saraylı hemşehrimiz Doç. Dr. Erman Aytaç, profesör ünvanı almaya hak kazandı

Önceki dönem CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç’ın oğlu Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erman Aytaç akademik ve bilimsel çalışmaları ile Saray’ın gururu olmaya devam ediyor.

Mezun olduğu liseden kutlama mesajı
Türkiye’nin önde gelen cerrahları arasında gösterilen Dr. Erman Aytaç, Genel Cerrahi Anabilim Dalında Profesör Doktor ünvanı almaya hak kazandı. Saray’ın yetiştirdiği değerlerden birisi olan Prof. Dr. Erman Aytaç’ı ilk kutlayan STK ise mezun olduğu Kabataş Erkek Lisesinin Derneği oldu. Kabataş Erkek Liseliler Derneği Yönetim Kurulu imzasıyla yayımlanan kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi:
“Prof. Dr. Erman Aytaç’ı Tebrik Ederiz!
2000 yılı mezunumuz ve Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Erman Aytaç’ın Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Profesör Doktor ünvanı almaya hak kazandığını mutlulukla duyururuz.
Erman Aytaç’ı tebrik eder; meslek hayatında ve akademik çalışmalarında başarılar dileriz.
Saygılarımızla..”

Prof. Dr. Erman Aytaç kimdir?
Mayıs 1982’de Tekirdağ’ın Saray İlçesinde doğdu. İlköğretimini Tekirdağ Atatürk İlkokulu, ortaokulu Saray Ali Naki Erenyol Ortaokulu ve lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. Tıp fakültesini İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde okudu ve 2006 yılında tıp doktoru unvanını kazandı. Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bünyesindeki Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamladı ve “Karaciğer iskemi/reperfüzyon hasarında intestinal translokasyon.” başlıklı teziyle 2012 yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu. Hala Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir. Uluslararası dergilerde yayımlanmış 152 ve ulusal dergilerde yayımlanmış 40 bilimsel makalesi mevcuttur. Makaleleri günümüze dek toplam 2169 atıf almıştır ve h-endeksi 24’tür. Ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda 300’ün üzerinde bildirim sundu. Bu çalışmalardan bazıları Eczacıbaşı Tıp Öğrencileri Proje Büyük Ödülü, Ulusal Kolon Rektum Cerrahisi Kongresi Serbest Bildiri Birincilik Ödülü ve Amerikan Cerrahlar Koleji Araştırma Forumları’nda en iyi sunum ödüllerine layık görüldü. Uluslararası indeksler kapsamında yayınlanan birçok üst düzey bilimsel dergide yayın kurulu üyeliği ve hakemlik yapmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber