Seçim sonuçları için ne dediler?

Seçim sonuçları için ne dediler?
Yayınlama: 18.05.2023
A+
A-

Saray’daki siyasi parti ilçe başkanları 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçim sonuçlarını değerlendirdiler. CHP, AK Parti ve MHP’nin Saray’da oy kaybetmesine karşın ilçe başkanları seçimden başarıyla çıktıklarını dile getirdiler. Saray’da oylarını artıran İYİ Parti’den ise “Daha iyisini yapabilirdik” açıklaması geldi

14 Mayıs seçimlerini değerlendiren CHP, AK Parti, İYİ Parti ve MHP’nin İlçe Başkanları şu değerlendirmelerde bulundular:

AK Parti Saray İlçe Başkanı Ertan İnanç;

“Partimizin oylarında az da olsa bir düşüş olsa da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın oylarında artış yaşandı. Ülkemiz son 5 yılda çok ciddi badireler atlattı. Pandemi, dünyadaki global kriz ve bunların akabinde yaşanan deprem felaketinin seçmen üzerinde belli bir etkisi oldu. Bunlara ek olarak Ak Parti’nin içinden bu dönem çok sayı da yeni parti çıktı. Bütün şer odaklarının birleşmesine ve bu kadar olumsuzluğa karşın ülke genelinde birinci parti çıkmamız insanlarımızın hem partimize hem de Cumhurbaşkanımıza olan teveccühünü gösteriyor. İkinci turda Cumhurbaşkanımız çok büyük bir farkla yeniden görevinin başında olacaktır. Yedi düvelin birleşmesine karşın biz ilk turda birinci çıkıyorsak, ikinci tur zaten garanti demektir.

CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç;
Tekirdağ’ın 11 ilçesi arasında hem Cumhurbaşkanlığı hem de Milletvekilliği seçiminde CHP Saray İlçe Başkanlığı en yüksek oy oranına ulaşmıştır. Saray’daki bu başarılı sonuç için partililerimizi kutluyor, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şimdi önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu var. Saray’da yakaladığımız bu başarıyı daha ileri bir noktaya taşıyacağız ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu mutlaka Cumhurbaşkanı yapacağız.

İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Murat Öztürk;
Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren sahadayız. Bunun sonucu da oylarımızı artırarak aldık. Ama bu sonuç bizim için yeterli değil. Daha iyisini yapabilirdik. Kırsal mahallelerde elde ettiğimiz başarıyı ilçe merkezine de göstermek zorundayız. Şimdi önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu var. Saha çalışmalarımıza başlıyoruz. Oldukça da iddialıyız. Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu seçimi kazanması için elimizden ne geliyorsa yapacağız.

MHP Saray İlçe Başkanı Yusuf Duman;
2018 seçimleri ile bir karşılaştırma yaptığımızda oy oranımızı koruduğumuzu söyleyebilirim. MHP’nin Saray’da aldığı oylar bizim saha çalışmalarız sonucu elde ettiğimiz taze oylardır. Yani bizimle birlikte MHP’ye yönelmiş yeni oylardır. Bu oyların tamamının Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’a gittiği açıkça görülmektedir. İkinci turda Cumhur İttifakının adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 60 düzeyinde bir oyla seçileceğini öngörüyoruz. Bu hedefe ulaşmak için hem saha hem de sandık organizasyonu çalışmalarına başlamış bulunuyoruz.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber