Sen de mi Büyükşehir?

<strong>Sen de mi Büyükşehir?</strong>
Yayınlama: 02.12.2022
A+
A-

Devlet yatırımlarından istediği payı bir türlü alamayan, başlanan devlet yatırımlarının ise genellikle yarım kaldığı Saray’da, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de yatırım bakımından devletin izinden gidiyor. Ağır tonajlı araçların Saray İlçe Merkezine giriş yapmadan Eski İstanbul Yolundan Saray-Çerkezköy Yoluna geçiş yapmasını sağlayacak bağlantı yolunda Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı çalışmalar aradan geçen 7 ayda ne yazık ki tamamlanamadı

Devlet yatırımları bakımından yüzü bir türlü gülmeyen Saray, aynı kadere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından da mahkum edilecek gibi görünüyor.

Saray’da çürümeye mahkum edilip yıkılan (Kapalı Spor Salonu ve Öğretmen Evi), çürümeye devam eden (Askerlik Şubesi Binası) ve yarım kalan (Galata Deresi Islahı) devlet yatırımları herkesin malumu. Son günlerde bir hareketlenme olsa da okul sorununu devletin Saray’da bir türlü nihayete erdiremediği yatımlar arasına eklemek pekala mümkün. Devlet yatırımlarından beklediğini alamayan Saray yüzünü Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne dönmüş olsa da, o tarafta da beklentiler karşılığını bulabilmiş değil. 2022’de 11 ilçede ses getiren yatırımları hayata geçiren, dev projelerin açılışlarını bir bir gerçekleştiren ve dikkat çeken bir yol atılımına imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saray’ı ise adeta unuttu. Geçtiğimiz Mayıs ayında ağır tonajlı araçların Saray İlçe Merkezine giriş yapmadan Eski İstanbul Yolundan Saray-Çerkezköy Yoluna geçiş yapmasını sağlayacak bağlantı yolunda çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi, aradan geçen 7 ayda ne yazık ki bu önemli çalışmayı tamamlayamadı. Ayrıca bu güzergahta bulunan Küçükyoncalı Köprüsü ile Fabrika ve Depo Caddelerinde de bu yıl içerisinde çalışma yapılacağı açıklanmıştı. Buna karşın Büyükşehir Belediyesi’nin bu çalışmaları da hayata geçirmemesi dikkat çekti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2022 yılında hayata geçirmediği ve yarım bıraktığı çalışmalar ile zaten devletten beklediği yatırımları alamayan Saraylılara ‘Sen de mi Büyükşehir?’ dedirtmeyi başardı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber