Şimdi de Tapu Müdürlüğü’ne tahsis ediliyor!

<strong>Şimdi de Tapu Müdürlüğü’ne tahsis ediliyor!</strong>
Yayınlama: 13.01.2023
A+
A-

Saray Bülent Ecevit Parkının yanında bulunan eski hapishane binası 10 yıla yakın bir zamandır atıl bir şekilde duruyor. Maliye Hazinesi adına kayıtlı bina son olarak Tekirdağ İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne tahsis edilse de aradan geçen iki yılda binaya tek bir çivi dahi çakılmadı. Saray Belediyesi’nin ısrarlı taleplerine karşın belediyeye tahsisi yapılmayan tarihi bina bu defa da Saray Tapu Müdürlüğü’ne tahsis ediliyor

Saray’ın tarihi yapılarından birisi olan eski hapishane binası bakımsızlıktan dolayı metruk bina haline geldi.

SARAY BELEDİYESİ DIŞINDA BÜTÜN KURUMLARA TAHSİS EDİLDİ!

Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından kültür varlığı olarak tescil edilen bina son olarak Tekirdağ İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne tahsis edilmişti. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü binayı yıkıp yerine modern bir gençlik merkezi yapmak istese de, bina kültür varlığı olduğu için bu talep kabul edilmedi. Saray Belediyesi’nin ısrarlı talebini görmezden gelen Mlli Emlak, bu defa da tarihi binayı Saray Tapu Müdürlüğüne tahsis etmeye hazırlanıyor.

SARAY BELEDİYESİ’NİN ISRARLI TALEPLERİ SONUÇ VERMEDİ

Saray Belediye binasının hemen yanında bulunan tarihi yapı için Saray Belediyesi de onlarca defa talepte bulundu. Nazmi Çoban döneminde başlayan tahsis talepleri Özgen Erkiş döneminde katlanarak devam etti. Saray Belediyesi’nin ısrarlı taleplerine karşın önce Tekirdağ İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne şimdi de Tapu Müdürlüğüne tahsis edilen bina mevcut haliyle metruk bir yapıyı andırıyor.

Saray’ın önemli tarihi varlıklarından birisi olan eski hapishane binası çürümeye yüz tutmuş görüntüsü ile Saray’a verilen değeri de gözler önüne seriyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber