Siz hayırdır, ne iş?

Siz hayırdır, ne iş?
Yayınlama: 08.09.2015
Düzenleme: 02.11.2023 12:47
A+
A-

Saray – Kapaklı Yolu’nun Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü Üst Yapı Şantiye Şefliği’nin burnunun dibinde olmasına karşın, yıllardır yapılmayı bekliyor. Bugüne kadar 45 milyon TL’nin harcandığı yolda hiçbir ilerleme kat edilemezken, birden fazla inşaat firması zenginliğine zenginlik kattı. Karayolları Şantiye Şefliğine sınır olup, bu denli bozuk olan bir yolun Türkiye sınırları içinde başka bir örneği olmadığı tahmin ediliyor.

Saray Kapaklı Yolu, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü Üst Yapı Şantiye Şefliği’ne sınır olmasına karşın 6 yıldır yapılmayı bekliyor.

YOL ONLARA, ONLAR YOLA BAKIYOR
Saray, Kapaklı ve Çerkezköy Halkı için eziyete dönüşen Saray Kapaklı Yolu yıllardır tamamlanamazken, yol üzerinde bulunan Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü üst yapı şantiye şefliği de duruma seyirci kalmaya devam ediyor. Adeta yılardır Saray Yolu Karayollarına, Karayolları da Saray Yolu’na boş boş bakıyor.

ÜST YAPI YAPIYORSUNUZ DA BİZİM Mİ HABERİMİZ YOK!
Şantiye Şefliği’nin giriş kısmındaki tabelada Üst Yapı Şefliği yazmasına insan gerçekten hayret ediyor. Bugüne kadar üst yapı çalışmalarında pek görünmeyen Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü Üst Yapı Şantiye Şefliği’ni, Saray Halkı artık sahalarda da görmek istiyor. 6 yıldır tamamlanamayan yola tepki gösteren Saray halkı, yol üzerinde bulunan Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü Üst Yapı Şantiye Şefliği’nin ne işe yaradığını merak ediyor.

YEL ÇALIŞMALAR BU HAFTA BAŞLAYACAK DEMİŞTİ AMA!
Mustafa Yel geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Saray ziyaretinde, ‘Kapaklı-Saray yolunun yapımına Pazartesi gününden itibaren başlanacağı ve en kısa zamanda da bitirileceği sözünü aldık, halkımıza hayırlısı olsun.’ Demişti ancak bahse konu yolda henüz çalışma falan başlatıldığı yok.

ŞİMDİYE KADAR 57 MİLYON TL HARCANDI
Saray yolu 6 yıldır yapılamayadursun, yapılamayan yola bu zamana kadar 57 milyon TL para ödenmesi de vatandaşın en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Saray halkı, ‘Yolun hizmet için mi? Yoksa birilerinin zengin olabilmesi için mi?’ sık sık ihaleye açıldığını sormadan edemiyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Ensar dedi ki:

    O zaman bir gazetecilik örneği yapıp, bunca yıl is yapmadan paraları sömüren müteahhit firmaları ve sahiplerinin isimlerini de yazın. Paranın kime gittiğini öğrenelim…

Saray Haber