Sloganlar çakıştı

CHP yerel seçim sloganını “İşimiz gücümüz Türkiye” diye belirlerken, AK Parti’nin Kapaklı Belediye Başkanı ve adayı Mustafa Çetin’in uzun süredir bu sloganı kullandığı ortaya çıktı.

Sloganlar çakıştı
Yayınlama: 13.02.2024
A+
A-

Yerel seçimler yaklaşırken partilerin seçim sloganı da belli oldu. AK Parti, “Gerçek belediyecilik” sloganı ile sahaya çıktı. MHP “Cumhur Bizim, Türkiye Hepimizin”, İYİ Parti “Mecbur değilsin” sloganını kullanıyor. Saadet Partisi “Saadet İş Başına, Haydi Bismillah” derken,  Yeniden Refah Partisi ise “Ahlaklı belediyecilik” sloganını ilan etti.

CHP’nin “İşimiz gücümüz Türkiye” sloganı il ve ilçelere göre şehir ya da ilçe adı ile yazılıyor. Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkanı ve adayı Mustafa Çetin, uzun zamandır “İşimiz Gücümüz Kapaklı” sloganını kullanıyor. CHP’nin de aynı sloganı belirlemesinin ardından adayların sloganları da çakışmaya başladı. CHP’nin Tekirdağ’daki Belediye Başkan Adayları arasında “İşimiz Gücümüz Saray” sloganını ilk kullanan isim Saray Belediye Başkan Adayı Abdül Taşyasan oldu.

Saray Haber