Spor kulüplerine darbe: Salon kullanım ücretlerine yüzde 300 zam!

2024 yılını ‘Hareketlilik Yılı’ ilan eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın “Türk sporu ve sporcular için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” açıklaması halen akıllardayken Tekirdağ Gençlik ve Spor Müdürlüğü il genelindeki spor salonlarının kulüplere yönelik saatlik salon kiralama ücretlerine yüzde 300 zam yaptı. Zor şartlarda sporcu yetiştirmeye çalışan kulüpleri fahiş zam sonrası kara kara düşünüyor

Spor kulüplerine darbe: Salon kullanım ücretlerine yüzde 300 zam!
Yayınlama: 09.01.2024
Düzenleme: 09.01.2024 14:14
A+
A-

Tekirdağ’da Gençlik ve Spor Müdürlüklerine bağlı Kapalı Spor Salonlarının kulüplere yönelik saatlik salon kiralama ücretlerine 3 kat zam geldi.

Sadece bir kapalı spor salonuna sahip olan Saray’da antrenman için İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Beyza Adalı Kapalı Spor Salonunu kullanabilen spor kulüpleri fahiş zam sonrası kara kara düşünmeye başladılar. 2023 yılında saatlik gündüz kullanım ücreti 45 TL, akşam ise 90 TL olarak ödeyen spor kulüpleri fahiş zam ile birlikte gündüz 150 TL, akşam ise 250 TL ödemek zorunda kalacak.

Sporcu yetiştirmek için zaten zor şartlarda mücadele eden Saray’daki spor kulüpleri % 300 oranında yapılan zammın gözden geçirilmemesi durumunda faaliyetlerine, yani sporcu yetiştirmeye, son vermek zorunda kalacaklar. Kulüpler, işi ‘ne haliniz varsa görün’ demeye getiren Tekirdağ Gençlik ve Spor Müdürlüğünden, bu fahiş zam kararının tekrar gözden geçirilmesini bekliyorlar. Tekirdağ Gençlik ve Spor Müdürlüğüne, 2024 yılını ‘Hareketlilik Yılı’ ilan eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın “Sporu, 2024’te toplum temeline yaymayı ve bir yaşam prensibi haline getirmeyi hedefliyoruz” sözlerini de hatırlatan spor kulüpleri, % 300 zam kararının bakanlığın hareketlilik yılı programı ile de örtüşmediğini dile getiriyorlar.

Öte yandan Tekirdağ Genlik ve Spor Müdürlüğünün fahiş zam kararı sonrası Saray İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ilçedeki spor kulüplerine tehditvari bir mesaj gönderdi. Spor’un her dalında Saray’ı başarı ile temsil eden ve birbirinden başarılı sporcular yetiştiren kulüplere gönderilen mesaj şu şekilde: “Tahsis ücretlerini yatırmayan kulüplere salon ve stat tahsis edilmeyecektir. Eksik ve yanlış yatıran kulüp ve kurumlar doğru ücretleri yatırdıklarında tarafımıza dekontları göndermeleri gerekmektedir. Ayrıca tahsis ücretleri her ay başında peşin olarak yatırılır. Her ayin 1’ine kadar ücretlerin yatırılması ve dekontlarının tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Tüm kurumlarımızın ve kulüplerimizin bilgisine sunarız.”

 

Saray Haber