Sürmeli Yıldız: Stadımızı heyecanla bekliyoruz

Büyükyoncalıspor Kulüp Başkanı Sürmeli Yıldız, “Saray Belediyesi’nin 5 bin metrekare alanı Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsis etmesiyle birlikte Büyükyoncalı’ya futbol sahası kazandırılmasının önündeki bütün engeller ortadan kalktı. Şimdi top Gençlik ve Spor Bakanlığımızda. Yeni stadımızın yapılmasını heyecanla bekliyoruz” dedi

Sürmeli Yıldız: Stadımızı heyecanla bekliyoruz
Yayınlama: 12.03.2024
Düzenleme: 12.03.2024 18:10
A+
A-

Büyükyoncalı’da sporun gelişmesi, yeni sporcuların yetişmesi için elini değil bütün vücudunu taşın altına koyan Büyükyoncalıspor Kulüp Başkanı Sürmeli Yıldız, yeni stat süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Görevde olduğu 4 yıl boyunca önceliğinin stat olduğunu dile getiren Başkan Yıldız, “ Göreve geldim geleli her platformda Büyükyoncalı’nın stat talebini dile getirdim. Yoğun girişimlerimiz ve ısrarımız sonucu Saray Belediyesi 5 bin metrekare alanı Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsis ederek, toplamda 15 bin metrekare alana stat yapılmasının önündeki bütün engelleri kaldırmış oldu. Büyükyoncalıspor camiası olarak mutluyuz.  Şimdi top Gençlik ve Spor Bakanlığımızda. Yeni stadımızın yapılmasın ı heyecanla bekliyoruz. Tahsis sürecinde sorumluluk alan Saray Belediye Başkanımız Sayın Özgen Erkiş’e ve Saray Gençlik Spor İlçe Müdürü Sayın Fehmi Çüren’e emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Teşekkürün en büyüğünü hak edenlerden birisi de yönetimimde bulunan Saray Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Ahmet Tınaz’dır. Emeklerinden dolayı kendisine minnettarım. Bölgede ilk kadın futbol takımını kuran ve profesyonel ligde mücadele eden, Futbol A Takımı ile ligde iddiasını ortaya koyan, altyapısı ile örnek olan Büyükyoncalıspor büyümeye ve ilgi görmeye devam ediyor. Tek isteğimiz Büyükyoncalı halkının bizi tribünlerde desteklemesidir. Maddi sıkıntılar yaşasak da ayakta durmaya ve mücadele etmeye devam ediyoruz. Bizi maddi manevi destekleyen herkese şahsım ve yönetimim adına çok teşekkür ediyorum. Her şey Büyükyoncalı’nın güzel yarınları için” dedi.

Saray Haber