Taşyasan 36 proje açıkladı

CHP Saray Belediye Başkan Adayı Abdül Taşyasan, 31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelmesi halinde hayata geçireceği 36 projeyi açıkladı. Kapalı Pazar Alanı Projesine ilk sırada yer veren Taşyasan, 4 adet yeni düğün salonu yapacağını açıkladı

Taşyasan 36 proje açıkladı
Yayınlama: 11.03.2024
A+
A-

CHP Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan Pazar günü saat 14.00’de Atatürk Alanında Aday ve Proje Tanıtım Toplantısı düzenledi.
AŞEVİ, HALK EKMEK VE MEZBAHA PROJELER ARASINDA YOK!
Katılımın yoğun olduğu toplantıda 2024-2029 dönemine dair projelerini açıklayan Taşyasan, 31’i Saray Belediyesi’ne 5’i de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte olmak üzere toplamda 36 projeyi hayata geçirmeyi hedeflediğini duyurdu. Taşyasan’ın projeleri arasında sosyal belediyeciliğin olmazsa olmazları olan Aşevi ve Halk Ekmek projelerinin yer almaması dikkat çekti. Saray’ın en önemli geçim kaynaklarından olan hayvancılığın gelişmesi için Saraylı kasapların yıllardır beklediği Mezbaha Projesi de Büyükşehirle birlikte hayata geçirilecek 5 proje arasında yer almadı.

İşte CHP Saray Belediye Başkan Adayı Abdül Taşyasan’ın projeleri:

KAPALI PAZAR ALANI

Yağmurdan, soğuktan ve sıcaktan etkilenmeden rahat alışveriş imkanı sunan modern Pazar Alanımızı hizmete sunacağız.
SAAT KULESİ
“Saatin Orası” olarak bilinen parkımıza saat kulesini inşa ederek şehrimize aynı zamanda bir sembol kazandıracağız.
KURU HAVUZ
Eski Pazar alanımıza inşa edeceğimiz modern parkımız ile kuru havuz sistemini kuracağız ve gölgesine değer katacağız.
ÇUKURYURT KAVŞAĞI
Sinyalizasyon, yaya geçitleri ve modern aydınlatmalar ile kavşağımızda yaşanan sorunlara son vereceğiz.
MODERN AYDINLATMALAR
Karanlık bir sokağın olmadığı, ana arterlerinin modern aydınlatmalar ile ışıl ışıl olan Saray yaratacağız.
HASAN ERGEN PARKI DÜĞÜN SALONU
Ailelerimizin rahatça eğlenebileceği, gençlerimizin mutluluklarını doyasıya yaşayacağı modern düğün salonları oluşturacağız.
BÜYÜKYONCALI DÜĞÜN SALONU
Gençlerimizin konforlu bir düğün yapması için Büyükyoncalı’ya hak ettiği hizmetimizi getireceğiz.
NECİP DEDEOĞLU PARKI DÜĞÜN SALONU
Düğün salonu hizmetini vatandaşımızın mahallesine getirecek, mutluluğuna ortak olacağız.
YENİKÖY DÜĞÜN SALONU
İlçemize 4 adet düğün salonu kazandırmayı planlamaktayız. Vatandaşımızı mutlu edeceğiz.
KREŞ
Çalışan annelerin çocuklarını güvenle emanet edebileceği kreş ile çocuklarımızı okula hazırlayacağız.
BÜYÜKYONCALI KREŞ
Büyükyoncalı’daki işçi ve esnaf ailelerimize sunacağımız Kreş hizmeti ile çocuklarının gelişimine ve aile ekonomisine destek olacağız.
AMFİ TİYATRO
Sanat faaliyetlerimizi vatandaşlarımızla buluşturmak adına 800 kişi kapasiteli Amfi Tiyatromuzu vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.
BÜYÜKYONCALI PARKI
Eski parkımızı yenileyerek vatandaşımızın kullanımına sunacağız. Kaliteli zaman geçireceğimiz bakımlı park ve çay bahçelerimiz olacak.
MODERN ÇOCUK PARKLARI
PARK GÜVENLİĞİ

Parklarımızda güvenle vakit geçirebilmemiz, çocuklarımızın göz önünde olması için parklarımızı güvenlik kamerası ile takip edeceğiz.
MAHALLE MUHTARLIK BİNALARI
Mahallelerimizde eksik olan muhtarlık binalarını mahallemize kazandıracağız. Mahalle yeşil alanlarımızı düzenleyerek Saray’ımıza yakışan semboller ile süsleyeceğiz.
MODERN WC
Park ve meydan gibi kamusal alanlarda vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu WC, engelli WC ve bebek bakım, emzirme kabinleri ile yaşama değer katan hizmetler sunacağız.
SPOR PARK
Spor alanı ihtiyacı olan mahallelerimizde spor tesisleri kurarak sporu gençlerimiz ile buluşturacağız.
MAMA ÜRETİMİ
Sokakta yaşayan dostlarımızı düşünerek kedi ve köpek mamaları üretip dağıtımını sağlayacağız.

SARAYLI KART

Saray’ımızda yaşayan dezavantajlı vatandaşlarımızın ilçemizin sosyal imkanlarından indirimli yararlanacağı Saraylı Kartımızı ücretsiz dağıtacağız. Ailelere, öğrencilere destek sağlayarak sosyal dengemizi eşitleyeceğiz.
İKRAM ARACI
Kültür ve spor organizasyonlarımızda, taziye ve kandillerde vatandaşımızla sıcak ve soğuk ikramlarımızla birlikte olacağız.
SARAY İLETİŞİM MERKEZİ
Merkeze en uzak köyümüzde yaşayan vatandaşımıza dahi bir telefon kadar yakın olacağız, talep ve şikayetleri kayıt altına alarak en kısa sürede hizmeti getireceğiz. Hizmet binalarına gelen vatandaşımızı kapıda karşılayarak ihtiyaçlarını zaman kaybı olmadan karşılayacağız.
KÜLTÜR GEZİLERİ
Ülkemizin tarihi ve turistik merkezlerini vatandaşımıza tanıtmak ve deneyimlemelerini sağlamak için kültür gezileri düzenleyeceğiz;
Ankara Anıtkabir
Çanakkale Gelibolu Şehitliği
Edirne Selimiye ve diğer şehirlerimiz.
KÜTÜPHANE
Çocuklarımızın dünyayı keşfedeceği, gençlerimizin ders çalışacağı, yaşlılarımızın keyif alacağı kütüphane kuracağız.
E-KÜTÜPHANE
Vatandaşımız dijital yayınlara ücretsiz ulaşacak, kütüphanede bulunmayan yayınlara ulaşım kolaylaşacak.
AKADEMİ SARAY
Ortaokul ve Liseye giden gençlerimizin LGS ve YKS sınavlarında başarılı olmalarında destek olacağız. Kültür Merkezimizde vereceğimiz eğitim ve koçluk uygulamaları ile sınavlara hazırlayacağız.
4 MEVSİM SPOR OKULU
Çocuklarımızın ve gençlerimizin spora olan ilgi ve başarısını artırmak için 12 ay boyunca spor eğitimleri vereceğiz. Okulların kapalı olduğu dönemlerde de uzman eğitmenler tarafından spor kurslarımıza önem vereceğiz. Futbol, Basketbol, Voleybol vb.
YETENEK SINAVINA HAZIRLIK KURSU
Gençlerimizin gireceği BESYO, POMEM, PMYO özel yetenek sınavlarına hazırlanırken yanında olacağız. Gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmek için uzman eğitmenlerimiz ile sınavlarına hazırlanmalarına destek olacağız.
GENÇLİK FESTİVALİ
İlçemizi gençler için cazibe merkezi haline getireceğiz. Gençlerimiz Saray’ımızda gönüllerince eğleneceği ve sosyalleşebileceği Gençlik Festivalini geleneksel hale getireceğiz.
SANAT TOPLULUKLARI & SİNEMA
Vatandaşımızın sosyalleşmesi ve sanatsal etkinliklerde yer almasını sağlayacak; Tiyatro, Koro, Çocuk korosu, Müzik ve benzeri topluluklar oluşturacağız. Cep Sinema ile film gösterileri yapacağız.
TARIM FUARI
Tarım şehri olan Saray’ımızda çiftçilerimizin tarım teknolojilerini ve tarım araç gereçlerini yakından deneyimleme fırsatı yaratmak adına her yıl Tarım Fuarı düzenleyeceğiz.

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE BİRLİKTE HAYATA GEÇİRİLECEK PROJELER

OTOGAR

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte şehrimizin ihtiyacı olan büyük ve modern Otogar inşa edeceğiz.
MEYDAN & OTOPARK
Mevcut otogarımızın olduğu alanı Saray Meydanı haline getireceğiz. Meydanın altına inşa edeceğimiz katlı otopark ile otopark sorunu çözeceğiz.
KARAVAN PARK
Tekirdağ’ımızın en yeşil ilçesi olan Saray’ımızda Büyükşehir Belediyesi ile birlikte oluşturacağımız Karavan Park ile kampçılarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız.
TAZİYE EVİ
Büyükyoncalı ve Yeni Köy mahallerimizde Büyükşehir Belediyemiz ile inşa edeceğimiz taziye evlerimizle vatandaşımızın yanında olacağız.
MODERN DURAKLAR
Emekçilerimizin işe giderken, öğrencilerimizin okullarına giderken kullandıkları duraklarımızı yenileyerek, güneş enerji panelleri ile aydınlanan, Wi-Fi hizmeti sunarak vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılayacak hale getireceğiz.

Saray Haber