TCDD’den Kolin’e 8,1 milyar TL’lik ‘Çerkezköy – Kapıkule’ ihalesi

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün ‘Çerkezköy-Kapıkule hattı istasyon binalarının inşası, yenileme işleri, güvenlik sistemlerinin tesisi, Çorlu dere ıslahı ve etkileşimli demiryolu hattının dere ıslahına uygun yapılması’ için düzenlendiği açıklanan ihaleyi 8 milyar 184 milyon TL’ye Kolin İnşaat aldı

TCDD’den Kolin’e 8,1 milyar TL’lik ‘Çerkezköy – Kapıkule’ ihalesi
Yayınlama: 26.04.2024
A+
A-

8 milyar TL’den fazla borcu olan TCDD, “Çerkezköy-Kapıkule hattı” için, 31 Mart yerel seçimlerinden hemen sonra, 2 Nisan’da ihale düzenledi.

“İstasyon binalarının inşası, yenileme işleri, güvenlik sistemlerinin tesisi, Çorlu dere ıslahı ve etkileşimli demiryolu hattının dere ıslahına uygun yapılması” için düzenlendiği açıklanan ihaleyi Kolin İnşaat aldı. TCDD ile Kolin arasında 8 milyar 184 milyon TL’lik sözleşme imzalandı.

Milyarlarca liralık ihale, Kamu İhale Kanunu’nun “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen olayların” ortaya çıkması durumunda kullanılması gereken tartışmalı 21/B maddesinde düzenlenen pazarlık usulüyle yapılmıştı.

 

Saray Haber