Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ödülleri topladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ödülleri topladı
Yayınlama: 19.06.2023
A+
A-

Cumhuriyet ilkeleri ışığında şehrin kültürel yapısına katkı sağlamak, tiyatro sanatını yaygınlaştırmak ve evrensel değerlere sahip bireylerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Şehir Tiyatrosu, ilk oyununu sergilemesinin ardından sadece 1.5 ay geçmesine rağmen ödülleri toplamaya başladı

10. ULUSLARARASI YENİ TİYATRO DERGİSİ EMEK VE BAŞARI ÖDÜLLERİNDEN TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSUNA 7 ÖDÜL BİRDEN
Yeni Tiyatro Dergisi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen Uluslararası Emek ve Başarı Ödülleri’nde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 7 ödül birden alarak büyük bir başarıya imza attı. Organizasyonda, Türk Tiyatrosuna katkı kategorisinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şehir Tiyatrosu’nun kurulmasında önemli katkıları bulunan Alpaslan Kurtoğlu ve Şehir Tiyatrosu Rejisörü Murat Atak ödüle layık görüldü.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk oyunu olan ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı oyun Müzikal dalda En İyi Tiyatro Oyunu ödülünü alırken Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularından Gökhan Azlağ, Aykut Karatay ve Anıl Tunç Karaersal da oyunculuk özel ödülüne layık görüldüler.

BAŞKAN ALBAYRAK: “ALDIĞIMIZ ÖDÜLLER DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZUN VE KALİTELİ PROJELERİ ORTAYA KOYDUĞUMUZUN GÖSTERGESİ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi kültür ve sanat vizyonu konusunda da iddialarını ortaya koyduklarını belirten Başkan Albayrak, “Cumhuriyet’imizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılı içerisinde önemli hizmetlerimizden biri olan şehir tiyatrosunu kurduk. Tüm sanat dallarını kapsamaya çalışan, bireysel ve toplumsal değerleri temel alan özgün sanat eserleri üretmek üzere her zaman güzeli ve iyiyi aramak için yola çıkan ve her durumda köklerinden beslenip evrensele ulaşmak için devamlı gelişmeyi amaçlayan bir sanat kurumu olmasını hedeflediğimiz Şehir Tiyatromuz ilk oyununun ardından geçen kısa süre içerisinde aldığı ödüllerle bizi mahcup etmedi ve ne denli doğru bir proje gerçekleştirdiğimiziispatladı. Şehir Tiyatromuz, Yeni Tiyatro Dergisi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen Uluslararası Emek ve Başarı Ödülleri’nde şahsımla birlikte 7 ödül birden alarak büyük bir başarıya imza attı ve bizleri gururlandırdı. Yönetmenimize, teknik ve tasarım ekibimize, oyuncularımıza ve ilk oyunumuzun sahnelenmesinde emeği geçen Büyükşehir Belediyesi çalışanlarımıza teşekkür ederim. Tekirdağ’da Cumhuriyet tarihinin ilk Şehir Tiyatrosu, bundan sonra da başarılarına yenilerini ekleyerek yoluna emin adımlarla devam edecektir. Aldığımız ödüllerin şehrimize ve sanatsever halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Öte yandan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, İzmir’in Torbalı Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Metropolis Tiyatro Festivali’nde, ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı müzikal tiyatro oyunuyla İzmirli tiyatroseverlerin karşısına çıktı ve Tekirdağ’ı en iyi şekilde temsil etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber