trakyabazaar: Saray’dan Çin’e uzanan bir başarı öyküsü

trakyabazaar: Saray’dan Çin’e uzanan bir başarı öyküsü
Yayınlama: 21.06.2023
A+
A-

Saraylı iş insanı Selçuk Süthan’ın 2018 yılında 300 lira sermaye ile kurduğu trakyabazaar, yeni yatırımlarla birlikte adını ülke sınırlarının ötesine taşıdı. 4 ay önce Çin’den aldığı nakış makinesi ile ürün yelpazesini genişleten trakyabaazar, yoğun siparişleri karşılayabilmek için Çin’den iki ay arayla iki nakış makinesi siparişi daha verdi. 4 ay gibi kısa bir sürede trakyabazar’dan 3 nakış makinesi siparişi alan Çinli Firma, olup biteni yerine görmek için soluğu Saray’da aldı

Trakya kültürünü tüm Türkiye’ye tanıtan Trakya Bazaar, yatırımlarına her geçen gün bir yenisini ekliyor.
TRAKYABAZAAR ÜRETMEYE VE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
trakyabazaar’ı 2018 yılında 300 lira sermaye ile kuran, ilk işi Trakya haritalı tişörtten bir günde 35 adet satan Selçuk Süthan, ‘Arf Alayım’ tasarımı sayesinde Kelime Oyunu programına konuk olmuş ve trakyabazaar’ı tüm Türkiye’ye tanıtmıştı. Ata Demirer, Gonca Vuslateri, Şevket Çoruh ve Melek Mosso gibi ünlü sanatçıları da giydirmeye başlayan trakyabazaar, gelen siparişlere yanıt verebilmek için Saray’da kendi tesisinde üretime başlamıştı.
KİM BU TRAKYABAZAAR DEYİP SOLUĞU SARAY’DA ALDILAR
Geçtiğimiz günlerde bütün faaliyetlerini tek noktadan yönetebilmek için İstanbul Caddesi’ndeki yeni yerine taşınan trakyabazaar, Çin’den aldığı Nakış Makinesi ile ürün yelpazesini genişletti. Kısa sürede Türkiye’nin önde gelen firmalarından nakışlı iş kıyafeti siparişleri almaya başlayan trakyabaazar, gelen talebe yanıt verebilmek adına Çin’den iki Nakış Makinesi daha satın aldı. 4 ay gibi kısa bir sürede trakyabazar’dan 3 nakış makinesi siparişi alan Çinli Wonya Firması, Türkiye’de pazarındaki talebi yerinede görmek için soluğu Saray’da aldı. Satış Müdürü Zhenya Wong ve Türkiye Distribütörü Cem Karaca ile birlikte trakyabazar’ı ziyaret eden Wonya’nın Patronu Xunbo Zhou, Selçuk Süthan ile bir araya geldi. Üretim halinde olan makineleri inceleyen Wonya yetkilileri, hem bilgi aktarımında bulundular hem de makine geliştirme çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
HEDEFİMİZ GÜNDE 250 NAKIŞLI BASKI YAPMAK
“trakyabazar’ın 4 ayda verdiği üç makine siparişi Wonya Patronunu Saray’a getirtti” diyen Selçuk Süthan, yeni yatırımlarla ilgili şu bilgileri paylaştı:
“trakyabazar yeniliklere açık bir firma olduğu için sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Son dönem nakış makinesi ile yapılan baskılar çok fazla revaçta. Özellikle iş kıyafetlerinde nakış çok kullanılıyor. Biz de bu alana girmek için 4 ay önce ilk nakış makinemizi aldık. Tekli olan bu makine gelen siparişlere yetişemediği için biri iki ay önce diğeri de geçtiğimiz hafta olmak üzere 2 adet 4’lü nakış makinesi satın aldık. Bugün mevut makinler ile günde iki vardiya 125 ürün çıkarabiliyoruz. Geçen hafta sipariş verdiğimiz makinenin gelmesi ile bu sayı 250’ye çıkacak. trakyabazaar’ın 4 ay gibi kısa sürede üç makine alması, Çinli Wonya Firmasının patronunu Saray’a kadar getirtti. Üretim tesisimizde çalışır halde olan makineleri yerinde incelediler. Oldukça verimli geçen bu ziyarette kayda değer bir bilgi alışverişinde bulunduk. Yaptığımız işlerden etkilendiklerini dile getirdiler. Bizler de trakyabazaar ailesi olarak kendilerini en iyi şekilde ağırladık ve birlikte çalışmaktan duyduğumuz memnuniyeti dile getirdik.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber