Trakya’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı

Trakya’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Edirne ve Lüleburgaz’da coşkuyla kutlandı

Trakya’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı
Yayınlama: 02.05.2024
Düzenleme: 02.05.2024 12:39
A+
A-

Edirne’de Ayşekadın’da toplanan kitle Saraçlara kadar yürüdü. 1 Mayıs kutlamalarına DİSK, Türk-İş, KESK, TMMOB ile siyasi partiler katıldı. Üç bin civarında işçi ve emekçinin katıldığı Edirne 1 Mayıs’ında Genel İş ve KESK üyelerinin katılımı dikkat çekti. Genel-İş Trakya’daki örgütlü olduğu bütün belediyeleri Edirne’de topladı. Mitinge halkın ilgisi yoğun oldu.

Lüleburgaz’da 1 Mayıs İşçi Bayramı, işçi sendikalarının katılımlarıyla düzenlenen törenlerle kutlandı. Trakya’da bulunan il ve ilçelerdeki işçi sendikaları Lüleburgaz ilçesinde meydanda toplandı. Kortej eşliğinde sloganlar ile Kongre Meydanına yürüyen topluluk üst aramalarının ardından alana giriş yaptı. Alanda çeşitli sloganlar atılırken, yerel sanatçılar tarafından konser verildi. Daha sonra sendika temsilcileri konuşma yaptı.

Çorlu’da ise sendikalar miting düzenlemedi. Sendikaların bir kısmı Türk-İş ve Hak-İş konfederasyonlarının çağrısı ile Bursa ve Kocaeli mitinglerine katılacaklarını bildirirken, KESK şubeleri “geç kalındı” diyerek Lüleburgaz mitingine katıldı.

Saray Haber