Trakya’nın en büyük gösteri ve kongre merkezi inşaatı hızla ilerliyor

Trakya’nın en büyük gösteri ve kongre merkezi inşaatı hızla ilerliyor
Yayınlama: 12.07.2023
A+
A-

Tekirdağ’da Cumhuriyet tarihinin en fazla tesis yatırımına imza atan ve en büyük kültür merkezleri projelerini hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu Belediyesi işbirliği ile Trakya Bölgesi’nin alanında en büyük tesisi olma özelliğine sahip Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi’nin yapımını da en kısa sürede tamamlayarak Tekirdağ’a dev bir tesis daha kazandırmayı hedefliyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi şehrimizi, güçlü sanayisi, tarım ve hayvancılığının yanı sıra uluslararası standartlarda spor kompleksleri ve dev kültür tesisleri ile tanınan bir marka kent haline getirme hedefi doğrultusunda Çorlu ilçesinde bir büyük tesisi daha vatandaşların hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

TESİS, TRAKYA’NIN EN BÜYÜK GÖSTERİ VE KONGRE MERKEZİ OLACAK

6.930 metrekare inşaat alanına sahip Çorlu İlçesi Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi, 786 koltuk kapasitesine sahip. Proje kapsamında salon ve sahnenin yanı sıra kulisler, sanatçı odaları, prova alanları, hazırlık odaları, toplantı salonu, kokteyl salonu, danışma ve vestiyer, 2 kafe, mescitler ve tesisat odaları bulunuyor.

BAŞKAN ALBAYRAK: “TRAKYA’NIN EN BÜYÜK GÖSTERİ VE KONGRE MERKEZİ BÖLGEYE CANLILIK GETİRECEK”

Tekirdağ’ı bir marka kent haline getirme yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Cumhuriyet tarihinin en büyük tesislerini Tekirdağ’a kazandırıyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tekirdağ, büyükşehir ile büyüyor, gelişiyor, yenileniyor ve geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Trakya Bölgemizde çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan ve yine bölgemizin alanındaki en büyük tesisi olan Trakya Gösteri ve Kongre Merkezi’ni, Çorlu Belediyemiz ile iş birliği içerisinde tamamlayarak önümüzdeki aylarda halkımızın hizmetine sunacağız. İlkleri, en büyük projeleri hayata geçiriyoruz. Güçlü sanayisi, tarım ve hayvancılığı, lojistik yatırımları, turizmi ve üniversitesi ile çevreye duyarlı, kentleşmesini tamamlamış, yaşanabilir, güvenli ve mutlu bir Tekirdağ hedefimiz doğrultusunda, şehrimizi uluslararası standartlarda spor kompleksleri ve dev kültür tesisleri ile tanınan bir marka kent haline getirme yolunda hızla ilerliyoruz. Kentimizin kültürel, sportif, akademik ve ekonomik yaşamına değer katan ve alanında Trakya Bölgesi’nin en büyüğü olan bu vizyonel projemiz güzel Tekirdağ’ımıza ve her şeyin en iyisini hak eden halkımıza şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber