Vahap Akay: “Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız”

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Vahap Akay, “Derdimiz, hedefimiz ve amacımız Tekirdağ’ın tamamında CHP bayrağını daha yukarıya taşımak, CHP’ye oy veren vermeyen herkese kucak açmak, Tekirdağ’ı daha güzel hizmetlerle buluşturmaktır. Bir hedef için değil 12 hedef için yola çıkıyoruz. Ve hedefe giden bu yolda birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız” dedi

Vahap Akay: “Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız”
Yayınlama: 29.12.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı öne çıkan Vahap Akay, Çarşamba günü Saray’a çıkarma yaptı.
“12 HEDEF İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ”
CHP Saray İlçe Başkanlığı önünde partililerle buluşan Akay, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
“Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olarak Saray’a ilk gelişim, ilk ziyaretim. Öncelikle tüm hemşerilerime, ilgi gösteren, bu sürece destek olan herkese teşekkür ediyorum. Aday adaylık açıklamamda da ifade ettiğim gibi bir hedef için değil 12 hedef için yola çıkıyoruz. Saray’da hem belediyeyi yeniden kazanmanın hem de yeniden 12-0 yapma mücadelesi veren tüm örgüt üyesi arkadaşlarımla birlikte 31 Mart 2024 hedefine doğru emin adımlarla yürüyoruz. İnanıyorum ve biliyorum ki hem Saray’da hem Büyükşehirde hem de Tekirdağ’ın diğer yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dalgalandıracağız. On yıllık Çerkezköy Belediye Başkanlığı tecrübesinden sonra, on yıldır Çerkezköy’de bu mücadeleyi vermiş bir kardeşiniz olarak bu defa Tekirdağ’da daha güzel işler yapmak, CHP bayrağını daha yukarıya çıkartmak adına bir sürece adım attım. Bugüne kadar mücadele eden kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanıma, bu süreçte CHP için mücadele eden herkese şahsım adına teşekkür ediyorum. Derdimiz, hedefimiz, amacımız Tekirdağ’ın tamamında CHP bayrağını daha yukarıya taşımak, CHP’ye oy veren vermeyen herkese kucak açmak, Tekirdağ’ı daha güzel hizmetlerle buluşturmaktır.
“KOL KOLA GİRMEK ZORUNDAYIZ”
Hizmet etmek, hizmet bayrağını daha yukarıya dalgalandırmak adına bir aday adayı kardeşiniz olarak bugün buradayım. Anlatacak çok hikayem var. Tekirdağ bir sanayi, bir tarım, bir turizm kenti. Karadeniz’e ve Marmara’ya kıyısı olan bu güzel kenti daha güzel yarınlarla buluşturmak adına mücadele ediyoruz. İnşallah gün gelir aday olarak karşısına çıkarım, Saray adına Tekirdağ adına neler yapacağımızı sizlerle paylaşırım.
Bir hedef ortaya koyuyoruz. 2014’te 12-0 hedefini gerçekleştiren CHP örgütleri 2019’da dört belediyesini kaybetmişti. Şimdi biz zor olan o bölgelerden, o dört belediyeyi de söküp almak için, CHP’nin var olan oyunu daha yukarıya çıkartmak için bir mücadele içerisindeyiz. Bu yüzden yan yana durmak, kol kola girmek, bu mücadeleyi hep beraber 31 Mart 2024’e taşımak zorundayız. 12-0’a, 31 Mart 2024’e giden bu yolda hep beraber mücadele edeceğiz, hep beraber kazanacağız.”
YOĞUN İLGİ VE DESTEK GÖRDÜ
İlçe Başkanlığı ziyaretinin ardından Saray Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vahap Akay, Başkan Özgen Erkiş’le bir araya geldi.  Saray’daki temaslarını Halk Pazarı ve Çarşı esnafı ziyareti ile sürdüren Akay, Saraylılardan yoğun ilgi ve destek gördü. CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Vahap Akay’ın Saray’daki saha çalışması Çukuyurt, Kurtdere ve Beyazköy Mahalleleri ziyareti ile sona erdi.

 

Saray Haber