Vahap Akay, Hadise ile fark yarattı: On binler Çerkezköy’e akın etti

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101. Yılı ve Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri çerçevesinde Kentpark’ta sahne alan ünlü sanatçı Hadise Çerkezköy halkına unutulmaz bir gece yaşatırken, Belediye Başkanı Vahap Akay’ın 101. Yıla özel yaptığı konuşma geceye damga vurdu

Vahap Akay, Hadise ile fark yarattı: On binler Çerkezköy’e akın etti
Yayınlama: 31.08.2023
Düzenleme: 31.08.2023 13:56
A+
A-

Cumhuriyet Meydanı’nda saat 20.30’da toplanan Çerkezköy halkı ellerinde meşaleler ve bayraklarla Bando Bando’nun çaldığı marşlar eşliğinde Kent Park’a doğru Büyük Zafer Yürüyüşü’nü gerçekleştirdiler. Fener Alayı’nın Kentpark’a varmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız hep bir ağızdan coşku ile okundu.
YENİDEN VAR OLUŞUN HİKAYESİ 30 AĞUSTOS
İstiklal Marşının okunmasının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yılı nedeni ile sahneye çıkarak coşkulu bir konuşma yapan Çerkezköy Belediye Başkanı  Vahap Akay, 30 Ağustos’un koskoca bir Ulus’un yarınlarının, yıkılan umutlarının, kaybolan aşklarının, yok olan hayallerinin, yeniden var oluşunun hikayesi olduğunu belirterek şunları söyledi:
BAŞKALARININ ÇİZDİĞİ KADERE BOYUN EĞMEYENLERİN HİKAYESİ 30 AĞUSTOS
“30 Ağustos, emek verenlerin, feda edenlerin, korkmadan yol yürüyenlerin, gücünü sadece ve sadece milletinden alanların hikayesi. 30 Ağustos, sabredenlerin, tükenmeyenlerin, gelecek güzel günleri görebilenlerin hikayesi. 30 Ağustos cesaretle karar verenlerin, 30 Ağustos korkmadan yola çıkanların, başkalarının çizdiği kadere boyun eğmeyenlerin, ‘Kendi kaderimi kendim çizerim’ diyenlerin hikayesi. Bir veda 30 Ağustos; geri dönmeyenlerin, dönüp te bulamayanların acıklı hikayesi 30 Ağustos.
İSTİKLALİ UĞRUNA İSTİKBALİNDEN VAZGEÇENLERİN HİKAYESİ
Memleketini kaybetmektense her şeyini feda edenlerin hikayesi. Ümidini yitirmeyenlerin, geleceğe yön verenlerin, cesaretle yol yürüyenlerin, sil baştan tarih yazan ay yıldızlı yüreklerin hikayesi 30 Ağustos. İstiklali uğruna, istikbalinden vazgeçenlerin hikayesi.”
HEPİMİZİN VARLIK SEBEBİ 30 AĞUSTOS
Bu topraklarda yaşayan herkesin varlık sebebinin 30 Ağustos’ta kazanılan büyük zafer olduğunu vurgulayan Belediye Başkanımız Vahap Akay,  “Hepimizin varlık sebebi 30 Ağustos. Ve 30 Ağustos; mavi gözlü bir sevdanın ilmek ilmek ördüğü, yoktan var ettiği, bir büyük kahramanlık hikayesinin adıdır 30 Ağustos” ifadelerini kullandıktan sonra konuşmasına şöyle devam etti:
BU MEYDANLAR TARİHİNE SAHİP ÇIKANLARIN MEYDANLARI
“Ve bugün; 101 yıl sonra bu akşam 30 Ağustos 2023. Dolup taşan caddelerde, on binlerle birlikte bu meydanlarda bizim hikayemiz. Bu meydanlar tarihine sahip çıkanların, bayrağını elinden bırakmayanların meydanları. Umutsuzluk nedir bilmeyenlerin, yılmayanların, yıkılmayanların, düşse de ayağa kalkanların, küllerimizden yeniden doğarız diyenlerin meydanları.
VEFA NEDİR BİLENLERİN MEYDANLARI BU MEYDANLAR
Bu meydanlar direnenlerin, bu meydanlar zafere inananların, bu meydanlar asla vazgeçmem diyenlerin meydanları. Bu meydanlar zincirlerini kıranların, hedefine koşanların, ölüm fermanlarını yırtıp atanların meydanları. Bu meydanlar gerçek nedir görenlerin, yalan nedir bilenlerin meydanları. Bu meydanlar sevmek nedir bilenlerin, saymak nedir bilenlerin, vefa nedir bilenlerin meydanları.
GAZİ MUSTAFA KEMAL DİYE HAYKIRANLARIN MEYDANLARI
İşte bu meydanlar; bu memleketi kurtaran atasının adının Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu haykıranların meydanları. Bu meydanlar her gün katlanarak büyüyen bu büyük sevdanın adı. Ve bu meydanlar vefasızlara, tarih bilmeyen soysuzlara, atasının adını anmayan korkaklara, bir duayı okumayan ahmaklara verilen dersin adıdır bu meydanlar.
CESARETİMİZİN SEBEBİ SİZLERSİNİZ
İşte bizler tarihimizden ve bu meydanlardan aldığımız güç ile Atatürk’ümüzün izinden hiç şaşmadan yol yürüyoruz. Gücümüzün de, kuvvetimizin de, nefesimizin de, mücadelemizin de, cesaretimizin de sebebi sizlersiniz.
DAHA ÇOK YOLLAR YÜRÜYECEĞİZ!
Siz de bu birliktelik var oldukça, siz de bu yürekler var oldukça inanın daha çok yollar yürüyeceğiz. Bu şanlı zafer gecesinde meydanlarda bizleri yalnız bırakmayan, taşına, toprağına, ay yıldızlı bayrağına sahip çıkan tüm hemşehrilerime kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum, saygılarımı gönderiyorum.”
ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
“Dünyanın en meşru, en haklı, en ahlaklı savaşında canını veren milli mücadele kahramanlarımıza, ve bu topraklarda başımızı eğdirmeyen kurtuluş savaşının baş kahramanı, sevdamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüze minnetle, şükranla ve hasretle Zafer Bayramınız kutlu olsun” diyerek sözlerini tamamlayan Belediye Başkanı Vahap Akay uzun süre alkışlandı.
HADİSE COŞKUSU
Belediye Başkanı Vahap Akay’ın coşkulu konuşmasının ardından sevilen sanatçı Hadise sahneye çıkarak birbirinden güzel şarkılarını Çerkezköy halkı için seslendirdi ve Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuna ortak oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan Büyük Zafer Yürüyüşüne CHP Tekirdağ İl Başkanı Volkan Nallar, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, Belediye Başkan Yardımcıları Nedim Yılancı, Levent Yıldırım ve Belediye Meclis Üyelerimiz ile on binlerce vatandaş katıldı.

Saray Haber