Vahap Akay: Ne kavgam bitti, ne sevdam!

Çerkezköy Belediye Başkanı ve CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, CHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı önünde düzenlediği programda adaylık konuşmasını yaptı. Başkan Akay, ‘Yeniden Çerkezköy’ diyerek yola çıktığını ifade etti ve “Ey her şey bitti diyenler… Ne kavgamız bitti ne de bu topraklara olan sevdamız…” diye konuştu

Vahap Akay: Ne kavgam bitti, ne sevdam!
Yayınlama: 05.02.2024
A+
A-

Başkan Akay, yoğun bir kalabalığa hitap ettiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“Sayın il başkanım, milletvekilim, ilçe başkanım, belediye başkanı arkadaşlarım, çevre ilçelerden gelen ilçe başkanı arkadaşlarım, sivil toplum kuruluşlarının kıymetli başkanları, yöneticileri, Cumhuriyet Halk Partisinin kıymetli değerli üyeleri, çok değerli Çerkezköy’lü hemşehrilerim… Hepinizi Sevgilerimle saygılarımla selamlıyorum.

Gücümün sebebi, cesaretimin sebebi, 10 yıllık mücadelemde her an her zaman yanımda olan dostlarım, arkadaşlarım, annelerim, ablalarım, kardeşlerim… Yeniden sizlerle buluşmanın mutluluğunu gururunu yaşıyorum. Allah hepinizden razı olsun, hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Öncelikle uzun zamandır Tekirdağ’ın her alanına hizmet hedefiyle çıktığım yolda buluştuğum tüm Tekirdağlı hemşehrilerimle Saray’dan Muratlı’ya, Kapaklı’dan Süleymanpaşa’ya, Çorlu’dan Ereğli’ye, Ergene’ye, Malkara’ya, Şarköy’e, Hayrabolu’ya kadar Tekirdağ’ımın her köşesinde beni yalnız bırakmayan, o onurlu mücadelede bana inanan, destek olan tüm hemşehrilerime, buradan evimden Çerkezköy’ümden bir kez daha kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum.

Buluştuğumuz her an yakından ve uzaktan verdikleri destekler sayesinde sonuç ne olursa olsun bugün dünden daha umutluyum, bugün dünden daha cesaretli, bugün dünden daha kararlıyım. Allah hepsinden razı olsun.

Yine bir teşekkürüm daha var. O da beni bu süreçte bağrına basan, vicdanlarında yer ettiğime inandığım Cumhuriyet Halk Partisinin vefakar, cefakar örgütlerine teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Ve bugün dünde kalanları dünde bırakma zamanıdır. Yarınlara umutla bakarak karanlıkları aydınlıklar ile buluşturmaya başlayacağımız zamandır. Bu büyük mücadelede Tekirdağ’ımın her noktasındaki belediye başkan adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Ve bugün bu mücadelenin bir parçası olarak yeniden Çerkezköy, yeniden Çerkezköy, yeniden Çerkezköy demek için buradayız.

‘Heyecanımız Çerkezköy, Cesaretimiz Çerkezköy, Emeklerimiz Çerkezköy, Yeşeren umutlarımız Çerkezköy’ demek için buradayız.

Tabi ki bugün burada bu süreçte Çerkezköy’de bu mücadeleye emek veren aday adayı arkadaşlarım var. Sayın Funda Serfiçe’ye, Sayın Barış Erdoğan’a, Sayın Özgür Sönmez’e, Sayın Engin Camcı’ya verdikleri mücadele için teşekkür ediyorum.

Ve tabi ki Çerkezköy’ün geleceği için beraber mücadele ettiğim yol arkadaşım, bu kararımda onayı olan, hakkı olan, emeği olan ağabeyim sevgili Cengiz Memiş’e teşekkürlerimi şükranlarımı sunuyorum.

Ve bugün yan yana geldiğimiz, omuz omuza verdiğimiz, son 10 yılda ilmek ilmek dokuyarak bugünlere taşıdığımız Çerkezköy’ümüz için yeniden yola koyuluyoruz.

Bu yola hazır mıyız Çerkezköy? 3. döneme hazır mıyız Çerkezköy? 3. döneme hazır mıyız Çerkezköy?

Ta en başından düne, dünden bugüne, bugünden yarına, hiç kimseyi ayırmadan Çerkezköy’e daha çok hizmet, Çerkezköy’e daha çok hizmet, Çerkezköy’e daha çok hizmet aşkı ve heyecanı vardı.

Şimdi 10 yıl evvel kurduğum cümleyi hatırlayın; ‘Bir memleket sevdası, bir Çerkezköy sevdası, bir Türkiye sevdası’ diyerek ilk anki heyecanımızla yeniden yola koyuluyoruz. Allah çıktığımız yolda bizleri mahcup etmesin.

10 yıl önce göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Çerkezköy’ün sokaklarında caddelerinde parklarında, bahçelerinde bir değişimi bir dönüşümü başlatacağımız o ilk anlardan itibaren birbirine inanarak birbirine güç veren hemşehrilerimle buluştuğumuz her anda daha da güçlenen, parklarında buluşan, bahçelerinde oynayan, meydanları doldurarak yan yana gelen kol kola giren bir Çerkezköy olduk.

Bu birlikteliğe güç veren, bu birlikteliğe kuvvet veren kıymetli muhtarlarıma, meclisimizin tüm üyelerine, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına yöneticilerine, ağabeylerime, ablalarıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum.

10 yılda beraber cesaretle, kararlılıkla birçok işin üstesinden birlikte geldik. 10 yılda Veliköy’de, Kızılpınar’da, Çerkezköy’de büyükşehrimiz ile çok önemli alt yapı hamlelerine girdik. Su baskınlarından kurtulmak için kazdık. Kanalizasyonlar yetmedi kazdık. İçme suyu hatlarını yenilemek için kazdık. Kazdıkça çamur kazdıkça toz toprak oldu. Tüm dostlarım arkadaşlarım, ‘yapma çok iş bu kadar işe girmeyelim’ dedi. Ama dedikçe kazmaya devam ettik. ‘Ben milletimin ferasetine inanıyorum’ dedim, ‘milletim cesaretle gelecek nesiller için çalıştığımızı anlar’ dedim. Ve büyükşehrimiz ile kilometrelerce boruları yer altına gömdük.

Yeter mi? Yetmez! Daha da kazacağız. Çerkezköy’de su kesintilerinden kurtarmak için başlattığımız mücadele devam edecek, 2024 sonbaharı ile birlikte içme suyu hatları için yeniden kazmaya başlayacağız. Gelecek yüzyıla Çerkezköy’ü hazırlamaya devam edeceğiz.

3-5 yıllık alt yapı değil 100 yıllık alt yapı hedefiyle işler yapıyoruz. Bakın Kızılpınar’ın en önemli sorunu. Su yüksek katlara çıkmıyor. 2013 yılında Kızılpınar Belediyesi içme suyu hatlarını yeniledi ve biz göreve geldik teslim aldık. Sonra 2015’te içme suyu yaptılar diye biz de kanalizasyon, yağmur suyu için biz kazdık ve ardından 200’ün üzerinde cadde sokak asfalt ve beton yol olarak yapıldı. Kızılpınar’da geçmiş dönemde yaptıkları işte 5 sene sonra sorun başladı. 2014 yılında devreye alınan su hatları üst katlara su verememeye başladı. Yani yaptıkları iş 5 senede iflas etti. Şimdi 2024’te Kızılpınar’ı tekrar kazacağız ve bu sorunu ortadan kaldıracağız.

Kıymetli hemşehrilerim… 10 yılda beraber büyüttüğümüz Çerkezköy’de 110 binlerden 220 binlere ulaştık. 10 yılda parklarıyla, caddeleriyle, meydanlarıyla değişimi gıpta ile gösterilen bir şehre dönüşen Çerkezköy’ümüzde çok çalışacağımız yeni bir 5 yıla hazırlanıyoruz.

10 yılda yeni kültür merkezi, yeni pazar alanları, kütüphaneleri, yarı olimpik havuzu, yeni yaşam alanları, parkları, kent ormanı, düğün salonları, halk ekmek fabrikası, yeni eğitim merkezleri, kreşleri, mahalle evleri ile çocukları için, gençleri için, kadınları için çalışan üreten bir Çerkezköy olduk.

Eğitimde çocuk akademisi ile çocuklara, halk akademisi ile 8. sınıf öğrencilerine, etüt salonlarında, kütüphanelerde hizmetine güç katan bir belediye olduk.

Kültürde mahalle evlerindeki üretim alanları, kültür sanat akademisinde onlarca kursta binlerce hemşehrimizi buluşturan, sanatta yine birçok kültür sanat kursunda, sinemalarda, tiyatrolarla hem salonlarda hem de on binlerle konserler de festivallerde buluşan bir Çerkezköy olduk.

Milli bayramlarını geleneksel hale getiren, on binlerce hemşehrimizle yan yana buluşan bir Çerkezköy olduk.

Sporda yaz ve kış sporlarında binlerce çocuk ile buluşan, birçok kursta gençlerimizle buluşan, yeni spor sahaları futbol sahaları ile hizmet veren, birçok bireysel branşa destek veren başarılar elde eden, takım sporlarında önemli başarılar ortaya çıkaran bir Çerkezköy olduk.

Sosyal anlamda fırsat eşitliğinden yana olan, zor durumda olan herkesin yanında olan, sıcak yemekten, erzak desteğine, engelli desteklerinden, ayni desteklere kadar her an vatandaşının yanında olan…

Binlerle, on binlerle Ramazan ayında iftar sofralarında buluşan, ilk doğan bebeğine ‘hoş geldin’e giden, şehre yeni taşınana ‘hoş geldin’e giden, ölümde yanında olan doğumda yanında olan, düğünde yanında olan bir Çerkezköy olduk.

Pandemide neredeyse 1,5 yıl iş yapamadık. Ancak o zor zahmetli zamanlarda hatırlayın, mahalle evlerimizde kadınlarımız ile maske diktik, sonra tüm personellerimiz ile kapı kapı vatandaşımıza maske dağıttık.

Bitti mi? Bitmedi! Kızılpınar düğün salonumuzu mart sonuna doğru açıyoruz. Yıldırım Beyazıt mahallesi düğün salonumuzu mart başında açıyoruz. 30 yıllık Veliköy’deki atıl binayı Veliköy’ün çocukları, Veliköy’ün gençleriyle buluşturmaya hazırlanıyoruz. Yepyeni bir yaşam alanını mart başı hizmete açıyoruz.

Kızılpınar’ı bu dönem birçok parkla buluşturduk. Ancak şimdi Gültepe Mahallesi dere kenarında 14000 m2’ilk içinde büyük oyun gurubu, yürüyüş yolları, oyun alanları, basketbol futbol sahaları olan park rekreasyon alanını Kızılpınar ile buluşturuyoruz.

Geçen dönem ıslah edilen Kavak Dere kenarını büyükşehir ile birlikte park yürüyüş yolları ile buluşturduk. Serkan Müjgan Karagöz okulundan başlayan yürüyüş park alanı Naim Süleymanoğlu parkından geçerek Barbaros caddesine kadar ulaşacak duruma geldi ve yeni bir yaşam alanı hizmete açıldı.

Ve şimdi, tabi ki tüm bu yaptıklarımızı milletimize bir kez daha anlatacağız. Yaptıklarımızı anlattıktan sonra 3. dönem değişimi için yeni projelerimizin heyecanı ile büyüyen Çerkezköy’ün gelecek 5 yılına bir kez daha damga vurmaya hazır mısınız?

5 yıl evvel ne dediysem şimdi yine aynısını yineliyorum. Bana inan Çerkezköy, bana güven Çerkezköy. Yepyeni bir 5 yılda, yine yan yana, yine kol kola, yine omuz omuza yarınlara birlikte yürüyeceğiz.

Sen ben demeden, senden benden demeden daha güzel yarınlarla buluşma mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.

Her an her yerde Çerkezköy’ün hakkını korumaya, şartlar ne olursa olsun Çerkezköy’ün hukukunu korumaya, kamunun malını mülkünü koruyup kollamaya sonuna kadar devam edeceğiz.

Altını çizerek ifade ediyorum. Talimatlara göre hareket eden değil, milletin menfaatlerine göre hareket eden bir Çerkezköy olmaya sonuna kadar devam edeceğiz. 10 yılda; siyaset lobilerinin değil, içerideki ve dışarıdaki siyaset bezirganlarının değil, sadece ve sadece milletin belediye başkanı oldum. Bu kararlılığından sapmadım asla sapmadan yoluma devam edeceğim.

Bugünkü coşkumuza, yeni dönem heyecanımız ortak olan tüm hemşehrilerime, bir kez daha sevgilerimi gönderiyorum. 50 gün boyunca sokaklarda, caddelerde, meydanlarda buluşmak, görüşmek dileğiyle…

Son söz… Demiş ki şair…

Menekşeler de açılır üstümüzde

Leylaklar da güler.

Bugünlerden geriye,

Bir yarına gidenler kalır

Bir de yarınlar için direnenler..

Ey her şey bitti diyenler

Ne kavgamız bitti

Ne de bu topraklara olan sevdamız…

Yeniden Çerkezköy, yeniden Çerkezköy, yeniden Çerkezköy… Yolumuz açık olsun. Sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”

 

 

Saray Haber