Yıkılacaklar!

Yıkılacaklar!
Yayınlama: 12.05.2023
A+
A-

Mülkiyeti Saray Belediyesi’ne ait 6 bina için deprem risk analizi yaptırdıklarını açıklayan Saray Belediye Başkan Yardımcısı Birdal Gökdağ, “Elimize ulaşan raporlara göre Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası, Atatürk Alanındaki Kent Konseyi Kültür Evi Binası, Kütüphane Binası ile Eski Pazar Yerindeki dükkanları yıkmak durumundayız” dedi

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası harekete geçen Saray Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan 6 binanın deprem risk analizlerini yaptırdı.

Analiz raporları hakkında açıklama yapan Saray Belediye Başkan Yardımcısı Birdal Gökdağ şu bilgileri paylaştı:
“Tekirdağ’da gerçekleşebilecek olası bir depreme karşı hazırlıklı olabilmek adına mülkiyeti belediyemizde olan 6 binanın; Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası, Saray Belediyesi Garaj Amirliği Binası, Saray Belediyesi Büyükyoncalı Hizmet Binası, Atatürk Alanındaki Kent Konseyi Kültür Evi Binası, Kütüphane Binası ve Eski Pazar Yerindeki dükkanların deprem risk analizlerini yaptırdık. Bu risk analizlerinin raporları geçtiğimiz günlerde elimize ulaştı. Rapora göre Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası, Atatürk Alanındaki Kent Konseyi Kültür Evi Binası, Kütüphane Binası ile Eski Pazar Yerindeki dükkanları yıkmak durumundayız. Büyükyoncalı Hizmet Binası ile Garaj Amirliği Binasında ise güçlendirme çalışması yapacağız. Yıkılacak bina ve dükkanlardaki kiracılarımıza tebligatları göndermeye başlıyoruz. Ek Hizmet Binasını boşaltacak olmamız nedeniyle geçici olarak kiralık bir yer bakmaya başladık. Uzun vadede ise hedefimiz Saray’a yeni bir hizmet binası kazandırmaktır. Bu amaçla yeni belediye binasıyla alakalı plan ve proje çalışmalarına başladık. Bu çalışmalar bir sonuca ulaştığında kamuoyuna geniş kapsamlı bir açıklama yapacağız.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber