Yıkması kolay yapması zor!

Yıkması kolay yapması zor!
Yayınlama: 02.02.2021
A+
A-

Büyükyoncalı Şehit Zafer Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Küçükyoncalı İlk ve Ortaokulunun yıkımına başlandı. Bir ay sürmesi beklenen yıkım çalışması sonrası yeni okulların ne zaman yapılacağı belirsizliğini koruyor. Zira Atatürk Ortaokulunun yıkım işleminin üzerinden 5 ay geçmesine karşın halen yeni okul yapımı için ihale bile yapılmadı

Saray Atatürk Ortaokulu’nun arından Büyükyoncalı Şehit Zafer Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Küçükyoncalı İlk ve Ortaokulu da yıkılıyor.
BİR AYDA YIKILACAK
Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 14 Ocak 2021 tarihinde yapılan yıkım ihalesini Karadeniz Gayrimenkul kazandı. Geçtiğimiz Cuma günü başlayan yıkım çalışmaları ihaleye göre en geç 27 Mart 2021 Cumartesi günü tamamlanması bekleniyor.
YENİ OKULLARIN NE ZAMAN YAPILACAĞI BELİRSİZ
Saray’da okulların yıkılmasında gösterilen hızlı çalışmanın okul yapımına yansımaması ise dikkat çekiyor. Zira Atatürk Ortaokulunun yıkım işleminin üzerinden 5 ay geçmesine karşın halen yeni okul yapımı için ihale süreci bile başlatılmadı. Hal böyleyken Büyükyoncalı Şehit Zafer Çan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Küçükyoncalı İlk ve Ortaokulunun yeniden yapılması için kaç ay veya yıl geçeceğini kamuoyu merak ediyor.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber