Yolsuzlukların üzerine gitti diye mi görevden alındı?

<strong>Yolsuzlukların üzerine gitti diye mi görevden alındı?</strong>
Yayınlama: 16.11.2022
A+
A-

Ak Parti Saray İlçe eski Başkanı Samet Derviş’in, Saray’daki bir ilçe müdürlüğünde yaşanan yolsuzlukların üzerine gittiği için görevden alındığı iddia edildi

Samet Derviş geçtiğimiz Perşembe günü ‘Milletvekili Aday Adayı olabilmek için’ görevini bıraktığını açıklamış olsa da, istifa metininde Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’a ve Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’e teşekkür etmemesi işin aslının görevden alma olduğunu göz önüne sermişti.

Görevden alma olayının perde arkasında ise Saray’daki bir ilçe müdürlüğünde yaşanan yolsuzlukların olduğu iddia edildi. Bir İlçe Müdürünün adının karıştığı yolsuzlukların belgelerine ulaşan Derviş, olayı İl Başkanı Mestan Özcan ve Milletvekili Mustafa Yel’e taşıdı. Bu işin üzerine gitme uyarısı alan Derviş’in olayın üzerine ısrarla gitmesi görevden alınmayı da beraberinde getirdi.

Samet Derviş’in görevden alınmasına neden olan yolsuzlukları Perşembe akşamı Facebook’tan yayın yapan bir TV kanalında belgeleriyle birlikte paylaşacağı kamuoyuna yansıdı. Derviş’in canlı yayında açıklayacağı yolsuzluk belgelerini savcılığa teslim edip, suç duyurusunda bulunacağı da iddia ediliyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber