Ziraat Odasının ‘Çınar’ı yeniden başkan seçildi

Ziraat Odasının ‘Çınar’ı yeniden başkan seçildi
Yayınlama: 17.02.2023
A+
A-

Saray Ziraat Odası’nda 1992 yılında başlayan İbrahim Çınar dönemi 35’inci hizmet yılına doğru yelken açtı. Pazar günü gerçekleşen olağan Genel Kurul’da delegelerin tam desteğini alan Başkan İbrahim Çınar, “Trakya’da hatırı sayılır önder bir oda haline siz çiftçi ve üye arkadaşlarımızın sayesinde geldik” dedi

Saray Ziraat Odası’nın olağan Genel Kurulu Pazar günü oda binasının toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Divan Kurulu’nun oluşturulmasıyla başlayan genel kurulda saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Başkan İbrahim Çınar açılış konuşmasını gerçekleştirdi.
“DEPREM FELAKETİNİN ÜZÜNTÜSÜ İÇERİSİNDEYİZ”
Konuşmasına Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşları anarak başlayan Başkan Çınar, şunları ifade etti:
“Malum ülkemizde olan büyük deprem felaketinin üzüntüsü içerisindeyiz.  Vefat edenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, hayatta kalanlara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Genel Kurul toplantımızın ülkemize ve Saray’ımıza hayırlar getirmesini diliyorum.
Değerli konuklar göreve geldiğimiz günden bu yana çiftçilerimizin ve tüm üyelerimizin her zaman yanında ve emrinde olduk, ziraat odamızı arzu ettiğimiz seviyelere çıkardık. Ankara’da genel merkezde ve Trakya’da hatırı sayılır önder bir oda haline siz çiftçi ve üye arkadaşlarımızın sayesinde geldik. Bizlere güvendiniz, yönetici ve başkan olarak görev verdiniz. Bu görevi en iyi şekilde yaptığımıza inanıyoruz. Bizlere duyduğunuz güveni çalışma azmimizle boşa çıkarmadık.
Bugün burada işlerinizi güçlerinizi bırakarak genel kurulumuza katılım sağladınız, aynı heyecan ve coşkuyla odamızı dört yıl idare edecek olan yönetimi seçeceksiniz. Seçimlerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.
Ben sahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına bugüne kadar hizmet etmiş arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.”
ODA MECLİSİ VE YÖNETİM KURULU İBRA EDİLDİ
Başkan Çınar’ın açılış konuşmasının ardından faaliyet ve çalışma raporu ile odanın gelir ve gider raporları okunarak oda meclisi ve yönetim kurulu oy birliği ile ibra edildi.
BAŞKAN ÇINAR YİNE RAKİPSİZ
Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından seçimlere geçildi. 31 yıldır Saray Ziraat Odasını başarılı bir şekilde yöneten, odaya önemli kazanımlar sağlayan Başkan Çınar, çiftçilerden aldığı güçle seçimlere rakipsiz girdi. Tek liste gerçekleşen seçimlerde Başkan İbrahim Çınar, 28 delegenin oyu ile 4 yıl için yeniden yetkiyi aldı.

Saray Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çınar’ın Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu Asil Üyeler
İbrahim Çınar
Şükrü Aydın
Yasar Gökmen
Nihat İşcan
Selami Özkan
 Mümin İnan
Ahmet Tuna

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
Adem Boz
Bahattin Sever
Nail Meriç
Ahmet Özer
Tahir Altıngiyik
Gürel Kızılkaya
Mustafa Özel

Meclis Üyesi Asil Üyeler
İbrahim Çınar
Yaşar Gökmen
Selami Özkan
Mustafa Özel
Gürel Kızılkaya
Nihat İşcan
Tahir Altıngiyik
Ahmet Özer
Adem Boz
Osman Orhan
Ahmet Tuna
Bahattin Sever
Mümin İnan
Nail Meriç
Şükrü Aydın

Meclis Üyesi Yedek Üyeler
Özgür Gonce
Aydin Mandacı
Semih Karaca
Recep Cankurt
Mustafa Akgün
Remzi Gonce
Hüseyin Sarıca
Turhan Kızılkaya
Kasım Tezcan
Bekir Candan


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber