Başkan Albayrak’tan 15 Temmuz Mesajı

Başkan Albayrak’tan 15 Temmuz Mesajı
Yayınlama: 14.07.2021
A+
A-

Tekirdağ Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 5’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda demokrasiye ve Cumhuriyet değerlerine  inanç ve kararlılık içerisinde sahip çıkmaya devam ettiklerinin altını çizdi.

Darbelerle mücadelede en etkili yolun demokrasinin güçlendirilmesinden geçtiğini  vurgulayan Albayrak, demokrasinin ancak Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında demokratik kurumların güçlendirilmesi, hukuk devleti ilkesinin her alanda hakim olması, yönetimde şeffaflık ve liyakat ilkelerinin gözetilmesiyle sağlanabileceğini söyledi.

Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Devlet kurumlarına sızmış olan hain terör örgütünün mensupları, 15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasimizi hedef alan bir darbe girişiminde bulundu. Darbe girişimi demokrasi kültürünü içselleştiren yurtsever halkımız ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin büyük bir bölümünün direnişi sonucunda engellendi. Ülke savunması için kullanılması gereken silahları halkımıza doğrultan hain darbeciler, 249 vatandaşımızı şehit etti.

98 yıl önce en ideal yönetim şekli olan Cumhuriyet’e kavuşan halkımız, demokrasimize sahip çıkma konusundaki kararlılığını 15 Temmuz’da ortaya koymuştur.

Kimden gelirse gelsin, demokrasi dışı her türlü müdahaleye karşıyız. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan Cumhuriyetimize ve demokrasimize her koşulda sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Darbeleri önlemenin en etkili yolu demokrasinin güçlendirilmesidir. Bu sebeple Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında demokratik kurumlar daha da güçlendirilmeli, hukuk devleti ilkesi her alanda hâkim kılınmalı, yönetimde şeffaflık ortamı sağlanmalı ve tüm yönetim kademelerinde liyakat esas alınmalıdır.

15 Temmuz Darbe Girişiminin 5’nci yıl dönümünde, şehitlerimize Allah’tan rahmet ve gazilerimize uzun ömürler diliyorum.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Saray Haber